Zagreb’de gece hayatı çok renkli!

Zagreb’de gece hayatı çok renkli!

Zagreb hareketli gece hayatıyla genç turistleri kendine çeken çok güzel bir şehir. Zaten genç nüfusun yoğunluğu şehirde kolayca hissediliyor. Barlar sokağı olarak bilinen Tkalciceva Caddesi gece olduğunda renkli görüntülere sahnelere ev sahipliği yapıyor. Saat 10’dan sonra bir mekanın ikinci katının camından gitar çalıp şarkı söyleyen bir müzisyen görünce ben çok şaşırmıştım. Bunun gibi birçok mekanda bir saatten sonra yüksek sesli müzik başlıyor ve herkes eğlenceye dalıyor.

En ünlü gece kulübü ise Berlin’in Berghain’i sayılan Sirup. Buna alternatif olarak  Aquarius’u da önerebilirim. Sirup dünyaca ünlü DJ’lere ev sahipliği yapmış olan bir klüp ve eski bir fabrikanın restore edilmesiyle meydana gelmiş.  Bunun dışında elektronik müziğin yanı sıra canlı pop performanslarının da dinlenebileceği Pepermint da gidilebilir mekanlar arasında. Gündüz saatleri cafe olarak hizmet veren Pepermint gece olunca bir bara dönüşüyor. Ayrıca buraya ücretli. Hafta sonu ve hafta içi olarak farklı fiyatlandırılıyor.

Şehirde caz müziğine oldukça ilgi olduğundan caz kulüpleri de görmeniz mümkün. Bunlardan en meşhurları Bacchus ve BP Club. Bacchus, Zagreb Tren İstasyonu’nda bulunuyor. İçerisi vintage tarzda dekore edilmiş. Hafta sonları canlı müzik performansları sergileniyor. Cadde üzerinde yer alan bir başka bar ise Cica. Burası ise her daim kalabalık olan bir yer. Ünlü bir diğer bar ise Jackie Brown. Çok sofistike bir yer. Kaliteli içeceklerin bulunduğu bu bar biraz pahalı. Bara gelen kişilerde haliyle zengin bir kesim. Koyu renkli mobilyalar ile dekore edilmiş bu bara gelen herkes hayran kalıyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account