Yurtiçinde sonbaharda gidebileceğiniz yaz rotaları

Yurtiçinde sonbaharda gidebileceğiniz yaz rotaları

Sonbahar’da yazın keyfini yaşamaya devam etmek istemez misiniz? Yağmur yağmaya başlasa da hala güneşi keyifle batıracağınız yosun kokusunu anasona ortak edeceğiniz rotalar olduğunu unutmayın. Okulların açılmasıyla birlikte yazlık statüsünden çıkıp daha da sakinleşen Türkiye’nin bu muhteşem coğrafyalarını gelin birlikte hatırlayalım:

Bozburun

Güney Ege’nin incisi Bozburun, tıpkı kartpostaldaki bir göl gibi size sakin ve usulca bakan denizi, doğası, koyları ve tabii her zamankinden daha dingin duruşuyla Sonbahar’da gidilecek en güzel rotalar arasında. Balık sezonunun açılmasıyla birlikte burada en güzel balıkların tadına bakabilir hatta balık tutabilirsiniz. Ahtapotun bu denizlerde bir başka güzel olduğunu söylemeye gerek yok. Ege yemekleri ve özellikle ‘enginar kalbi’ en çok tercih ettiğim lezzetler arasında. Bozburun yolu üzerinde Hisarönü’nde günbatımının muhteşem olduğunu da ayrıca söylemeliyim.

Kaş

Sonbahar’da gidilecek en güzel yurtiçi deniz rotalarından bir diğeri ise tartışmasız Kaş. Hem deniz hem eğlence arayanlar için Kaş, bahar aylarının gözde adresi. Dalış tutkunları için de yine bu aylar önemli bir varış noktası konumunda. Özellikle yıllar içinde bir gelenek haline gelen 29 Ekim kutlamaları Kaş’a gitmeniz için ayrı bir neden oluşturuyor. Esnaf ve işletme sahipleri 29 Ekim kutlamaları için özel hazırlıklar yapıyorlar. Kekova Körfezi ve Batık Şehir mutlaka görünecek yerler listenizde olmalı. Kaş’ın sütlü dil balığı da restoranlarda bulacağınız buraya özgü bir lezzet.

Gökçeada

Sonbahar’ın ilk günlerinde hem denizin tadını çıkarabileceğiniz hem sörf keyfi yaşayabileceğiniz özel bir yer Gökçeada. İnce Burun, Aydıncık ve Laz koyları deniz tutkunlarının gideceği yerler olmalı. Ama beni Gökçeada’ya çeken tek şey deniz değil. Otantik Rum evleri, organik ürünleri, misafirperver yerli halkı ile her zaman keşfedebileceğiniz çok şey olan özel bir yer. Gökçeada aynı zamanda güneşin en son battığı yer. Muhteşem bir manzarası var. Zeytinli Köy, Tepe Köy ve Kale Köy’deki küçük kahve, restoran ve Rum cafe’lerini mutlaka deneyimlemelisiniz. Adaya özgü lezzetler arasında oğlak eti, sakızlı muhallebi ve keçi sütünden yapılan kurabiye ve dondurma turistler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Foça

Ege coğrafyasında keşfedecek çok şey var. Bunlardan biri de eskisi ve yenisiyle güzel İzmir’in kuzey sahilimde güzel Foça. Öncelikle Eski Foça’nın havasının suyunun bir başka olduğunu söylemeliyim; burada balık keyfi yaşamadan dönmeyin. Taş evler arasında çok güzel mekanlar var. Foça’nın ruhunu bu yapıların yaşattığını düşünüyorum. Sobahar’da Foça’nın keyfini mutlaka yaşayın derim. Eski Foça’da günbatımının keyfi ise bir başka güzel.

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account