Bu yıl Yunanistan turu yapmak için 10 neden…

Bu yıl Yunanistan turu yapmak için 10 neden…

Her sene başında seyahat için yepyeni planlar yaparız. Bizce bu yılki planlarınız arasında güzel bir Yunanistan turu yapmak olmalı. Neden diye sorarsanız size hemen 10 tane nedeni açıklıyoruz. Doğasından, plajlarına ve tarih kokan antik yerlerine kadar gitmeniz için sizi cezbeden önerileri bir liste haline getirdik. İşte bu yıl Yunanistan turu yapmak için 10 harika neden:

1)     Muhteşem doğası

Yunanistan, Akdeniz’in muhteşem havasına bürünmüş bir yer. Haziran ve Eylül aylarında hava sıcaklığı burada harika oluyor. Çok nadir olarak yağış yaşanıyor. Yunanistan’ın masmavi denizini ise bilmeyen yoktur. Birbirinden ünlü plajları ile çok cezp edici bir tatil noktası heline geliyor. Yemyeşil ağaçlık alanlarının verdiği huzuru da söylemeden geçmeyelim.

2)     Lezzet dolu yemekler

Yunanistan’a gelmek için geçerli olan bir diğer neden ise Yunan mutfağında bulunan birbirinden lezzetli yemekler. Zeytinyağlı yemeklerinden deniz mahsulleri ile yapılan yemeklere kadar nefis yemeklerin tadına bakabileceğiniz bir tatil yapabilirsiniz. Özellikle Yunan tavernalarında bu yemekleri deneyebilirsiniz. Burada Yunan ezgilerini dinleyebilir ve oyunlarını yakından seyredebilirsiniz.

3)    Göz alıcı plajlar

Yunanistan’ın 3 binden fazla adası olduğunu biliyor musunuz? Kulağa inanılmaz gelse de bu doğru. Çoğu ada yerleşime açık değil. Ama yerleşime açık olan adaların plajları dillere destan olmuş durumda. Yunanistan’ın en güzel plajlarının listesini vermek imkansız. Çünkü bu adalarda birbirinden göz alıcı yüzlerce plaj bulunuyor. En iyisi bunları sizin tek tek keşfetmeniz.

4)     Çarpıcı manzaralar

Ülke kendine özel bir doğaya sahip. Doğası ve mimari yapıları birleşince ortaya çok hoş manzaralar çıkıyor. Örneğin Yunanistan’ın şirin kasabası Naupaktos masmavi denizi, yemyeşil ormanları ve mimari yapıları ile tüm turistleri kendine çeken bir yer.

5)     UNESCO Dünya Mirası Alanları

Tarih ve kültür bakımından çok zengin olan Yunanistan’da gezilip görülmesi gereken çok önemli yerler var. Hatta bu yapılarının çoğu UNESCO tarafından koruma altına alınmış. Yunanistan’ın UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan yapılarına bakacak olursak Meteora, Athos Dağı, Philippi, Sakız Adası’nda yer alan Daphni, Hosios Loukas ve Nea Moni Manastırı ve başkentinde bulunan Atina Akrapolisi gibi tarihi değer taşıyan daha çok yer bulunuyor.

6)     Atina

Yunanistan’ın başkenti Atina, kültür şehri olarak turistlerin gözde rotalarından biri. Şehirde gezilmesi gereken en önemli yerlerin başında Akrapolis geliyor. Şehrin tepesinde bulunan bu antik yapı UNESCO tarafından da koruma altında. Bunun dışında Antik Agora ve Zeus Tapınağı da gezilecek önemli yerlerin başında geliyor.

7)     Venedik Kaleleri

Girit, Yunanistan’ın en büyük adalarından biri. Bu büyük ada içerisinde Osmanlı ve Venedik zamanlarından kalma çok sayıda kale bulunuyor. Bunlardan en ünlüsü Büyük Venedik Kaleleri. Bu sene Yunanistan’a gelmek için en güzel nedenlerden biri de bu kaleleri gezmek. Heraklion, Chania Limanı, Sitia ve Rethymnon’daki kaleleri yakından gezip görebilirsiniz.

8)     Aktiviteler

Yunanistan’ın muhteşem plajlarında çeşitli su sporları yapabilirsiniz. Yelkenli, rüzgar sörfü ve dalış gibi çeşitli aktivite olanakları bulunuyor. Bu ülke aktif insanlar için mükemmel bir yer. Su sporlarının yanında bir de doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Bunun dışında bisiklete de rahatça binebilirsiniz.

9)     Güvenli bir yer

Yurtdışına çıktığınız zaman seyahatlerde bazen hırsızlık gibi durumlara denk gelebiliyorsunuz. Çantanızın seyahat esnasında çalınması ne yazık ki turunuzu sekteye uğratıyor. Çünkü çantanız içinde paranız, pasaportunuz ve telefonunuz gibi önemli eşyalar bulunuyor. Yunanistan sokaklarında gezerken gönül rahatlığı ile bir seyahat yapabilirsiniz. Bu gibi hırsızlık durumlarının başınıza denk gelmesi çok nadirdir.

10) Yunan Mitolojisi

Eski Yunan Mitolojisi’ne merakınız varsa mutlaka ülkeyi ziyaret edip bu mitolojiler hakkında ayrıntılı bilgiler edinmelisiniz. Eski Yunan hikayelerini,  gezdiğiniz çoğu yerde öğrenebilirsiniz. Tarihi yerleri gezerken bu mitolojide gördüğünüz karakterlerin heykellerini yakından göreceksiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account