Yunanistan Alışveriş Rehberi

Yunanistan Alışveriş Rehberi

Yunanistan, son zamanlarda özellikle de Türkiye’den en çok turisti ağırlayan ülkeler arasında yer alıyor. Yaz aylarını adalarda geçirmek isteyenlerin yanında sadece alışveriş için bile pek çok turist Yunanistan topraklarına ayak basıyor ve tatil planlarında öncelik veriyor. Hal böyleyken Yunanistan turu 2019 yılında da en popüler destinasyonlar listesine giriyor. Tabii bu tercih boşuna değil, hem dünyaca ünlü markaların pahalı mı pahalı ürünlerini uygun fiyata alıyor hem de felsefenin doğduğu yer olan Yunanistan’ı gezmiş oluyor ziyaretçiler. Bir yandan da henüz ülkeye girmeden koca koca alışveriş listeleri oluşmaya başlıyor. Siz de tatilinizi Yunanistan’da geçirmek isteyenler arasında yerinizi alıyorsanız, işte bu yazı tam size göre!

Yunanistan turu ile ülkeyi keşfedip keyifli vakit geçirmek yerine zihninizi hediyelik eşyaları nereden ve nasıl bulacağınızla meşgul etmemeniz için sizlere dopdolu bir mağaza alışveriş rehberi hazırladık. Yunanistan turunuz boyunca gönül rahatlığıyla bu listeden yararlanabilirsiniz. İşte Yunanistan turunuz boyunca size rehber olacak liste…

McArthurGlen Designer Outlet

Atina’daki en ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan McArthurGlen Designer Outlet, bünyesinde yüzlerce markayı barındırıyor. Ulaşımı metro mavi hat ile sağlanan bu büyük merkezin içerisinde Adidas, Moschino, Ferre ve New Balance gibi daha yüzlerce markayı bulabilirsiniz. Eğer Yunanistan turu seyahatinizi havaalanı istikametinde yapacaksanız Doukissis Plakentias durağında inerek bir taksi aracılığıyla alışveriş merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Turu Otobüs Yolculuğu İle Tsimiski Caddesi

Tarihimiz açısından bizim için anlamlı olan şehirlerden Selanik’e yolunuz düşerse muhakkak uğramanız gereken yerlerden bir tanesi Tsimiski Caddesi olmalı. Yunanistan turu rotasının uğrak noktalarından biri olan caddenin Türkiye’deki karşılığı: Bağdat Caddesi! Sağlı sollu pek çok dükkânın bulunduğu caddede trafik de oldukça yoğun. Zara gibi dünyaca ünlü markaların yanında pek çok butiğe de rastlayabilirsiniz. Ancak bu caddeye yolunuz hafta sonu düştüyse, pazar günleri ve öğleden sonra bu bölgede genelde açık mağaza bulamazsınız. Bu caddeye ulaşım ise genellikle otobüs ve taksiyle sağlanıyor.

Hafta Sonu Yunanistan Turu Rotanız Ermou Caddesi ve Hondus Center Olsun!

Yunanistan turunuzda adım attığınız Atina sokaklarında hem yerel hem de uluslararası markaların bulunduğu bir mağaza arıyorsanız, kesinlikle Ermou Caddesi’ni tercih etmelisiniz. Burası size yabancı gelmeyecek çünkü Türkiye’de tanınmış olan pek çok markayla karşılaşacaksınız. Sadece Ermou Caddesi’nde değil, ülkenin pek çok yerinde karşılaşacağınız Hondus Center, kozmetik alışverişine meraklı olanların vazgeçilmez adresi. Ancak, pasaportunuzu da mutlaka yanınızda bulundurun zira mağazada tax free alışveriş yapabilirsiniz.

Hem Park Hem AVM: Mediterranean Cosmos Shopping Mall

Yunanistan turunuz boyunca yeterince yoruldunuz ve bir an önce alışveriş yapıp otele gitmek mi istiyorsunuz? İşin kolayı var. İstediğiniz her ürüne yalnızca tek bir alışveriş merkezinden ulaşabilirsiniz. Mediterranean Cosmos Shopping Mall, gösterişli alışveriş mağazalarının yanında büyük parkları, kafe ve restoranları ile müşterilerinin her ihtiyacını karşılıyor. Türkiye ile arasında kur farkı oluştuğu için diğer mağazalarda fiyatlar bütçenizi zorlarken, Mediterranean Cosmos Shopping Mall’da büyük indirimler sayesinde kur farkını en aza indirebiliyorsunuz.

Yunanistan Turunda Vizesiz Giriş Kolaylığı: Girit Adası

Yunanistan turunda alışveriş için uğramanız gereken adalar arasında ise Girit Adası bulunuyor. Yunanistan turu tercihinizi gemi yolculuğundan yana kullanmak isteyen bir alışveriş tutkunu iseniz tercihiniz kesinlikle burası olmalı. Adaya ayak bastığınızda soluğu Eleftherios Venizelos Meydanı’nda alabilirsiniz. Burada ziyaretçilerin en çok tercih ettikleri ise ahşap biblolar ve zeytinyağları oluyor.

Gezgine Not: Yunanistan’ın geçtiğimiz yıllarda içine düştüğü ekonomik krizin etkileri halen devam ettiği için mağazalar ve esnaflar satış yapmak için müthiş bir çaba sarf ediyor. Alışveriş yaparken bunu aklınızda bulundurmanız ve pazarlıkta biraz ısrarcı olmanız faydalı olacaktır. Bunun yanında ülkede turizm oldukça gelişmiş olduğu için Yunanistan turunuzda hediyelik eşya bulmakta hiçbir zorluk yaşamazsınız.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account