Bu yılın gözde tatil rotalarından hangisi size göre?

Bu yılın gözde tatil rotalarından hangisi size göre?

2018 yılının son çeyreğine yaklaşırken bu yıl seyahatseverler için alışılagelmiş seyahat rotaları bu defa farklı imkan ve güzellikleri ile öne çıktı. İşte 2018 yılının en gidilesi rotaları…

Malta

Bu eski İngiliz kolonisi yakın zamana kadar yurtdışından gelen emekliler ve kırmızı telefon kulübeleri ile dikkatleri çekiyordu. 2018 Avrupa Kültür Başkenti olan Malta’nın başkenti Valletta, gezginlerin yeniden keşfettiği destinasyonlardan biri olarak duruyor. Tarz çocukların geldiği Annie Mac’s Lost & Found Festivali sırasında oteller doluyor. Malta’da tarihi binalardaki oteller dikkat çekiyor. Bunlardan biri olan Iniala Harbour House milyoner işadamı Mark Weingard tarafından birkaç tasarımcı çalıştırılarak yeniden restore edilmiş. Malta’da anlatılanlardan fazlasını bulabilirsiniz.

Seyşeller

Komşuları Maldivler ve Mauritius’a benzeyen çıplak ayaklı ve bir parça vahşi olan tatil rotası, Hint Okyanusu’nun takımadaları Seyşeller 2018’in popüler tatil coğrafyaları arasında. Bakir ormanları, beyaz kumlu plajları, siyah kayaları, denizdeki mağaraları ile fantastik bir görüntüye sahip. Özellikle balayı çiftlerinin keyif adası olduğunu söyleyebiliriz. Seyşeller, Afrika’nın doğu kıyılarına 1.600 km uzaklıktaki paha biçilemez bir sığınak. Özellikle balayı çiftlerinin popüler adresi. Egzotik bir tatilin adresi sizce Seyşeller mi Mauritius mu?

Japonya

Geleneklerine bağlı, kılı kırk yaran tasarım gözleri, cesur kıyafetler, el yapımı yemekler ile saygı duyulmayı hak ediyor Japonya. Bu güzel ülkede turizm son 3 yılda ikiye katlandı. Japonya, sessiz maneviyatı karşısında çılgın şehirleşme ile oluşan çifte görüntüsü ile meydan okuyor. Hokkaido’nun başkenti Sapporo trendlerin başkenti. Pubları, metrodaki pasajları, terk edilmiş birer sanat galerisine dönüşen bodrumları ile bir sanat parkı. Ki yarımadası, ton balığı Tokyo’dakinden daha taze olan Kaatsura balık pazarı gezginlerin dikkatini çeken noktalar arasında. Japonya’da her zaman sizi şaşırtacak bir şeyler bulacaksınız.

İtalya – Bologna

Bologna bazen İtalya’nın gösterişli kardeşleri Floransa, Roma ve Pisa için göz ardı ediliyor. Bu büyük bir hata. Bologna, Orta Çağ’dan kalma kuleleri, Arnavut kaldırımlı yolları, taşla kaplı meydanları ile tarih kokan bir şehir. Pratellos’ta her Nisan yapılan sokak partisi gururlu eşcinsellerin ve karşı koyan koministlerin renkli kutlamasına dönüşüyor. Partiye sakin şehir yemekleri ve organik şarap eşlik ediyor. Bolonya’nın nickname’i ilerici ve isyankar anlamına gelen La Rossa… Kırmızı tuğla ve sosyalizm için bir tutku anlamı da taşıyor. Yahudi gettosunun küçük sanat barları, dijital sanat ve müzik festivalleri, spaghetti bolognese ve daha pek çok lezzeti, etkileyici Giardini Margherita parkında film gösterimleri, butik konaklama olanakları ile Bolonya sizi bekliyor. Bologna’nın 7 sırrını biliyor musunuz?

Bali

Canggu’da Bali yeniden doğuyor. Burası Endonezya adasının en güzel yeri. Ona denizdeki Brooklyn diyor seyahat yazarları. Bir vegan kahvaltı, soğuk pres espresso eşliğinde çalışmak için bilgisayarınızı açabilirsiniz. The Lawn’da gün batımına eşlik eden martiniler beach club’ın hip-hop müziğine karışıyor. Retro-modernist suitleri olan oteller, penthouse’ların çatı havuzları keyfinizi tamamlıyor. Bali’de oteller sizi büyüleyebilir. Mesela popüler otellerden biri olan Capella Ubud’da size ormanın içinde lüks bir jakuzi eşlik ediyor. Uçurumun köşesinden müthiş bir manzaraya bakıyorsunuz.

İngiltere

Her zaman turist yağmuruna uğrayan İngiltere, gezginler için cazibesini koruyor. Londra son yıllarda süper bir değişim geçirdi. Soho ve Covent Garden’da kolları dövmeli şeflerin işlettiği restoranlar çoğalıyor. Sadece geçen yıl Londra stili 6 yeni otel açıldı. Bristol’da sanat koleksiyonları, fotoğraf sergileri ve cafe’leri ile alternatif arayanların kenti. Dundee şehrinde açılacak olan popüler sanat galerisi V&A Museum of Design sanata ilgi duyanların urak yeri olacak.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account