Yeşil pasaportlulara güzel bir haberimiz var!

Yeşil pasaportlulara güzel bir haberimiz var!

Yeşil pasaport kullanan yolcuların yurt dışına seyahat etmek için almak zorunda oldukları onay yazısına ilişkin açıklama yapıldı. 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin yaşanmasından sonra başta Atatürk Havalimanı olmak üzere sınır kapılarında hizmet ve yeşil pasaport kullanmakta olan yolcuların yurt dışına çıkmak için almak zorunda oldukları onay yazısı 15 Kasım 2017 tarihinden itibaren kaldırılıyor.

Yapılan darbe girişiminin ardından hususi ve hizmet damgalı pasaportları ile yurt dışına çıkmak isteyen memurlar, nüfus cüzdanları ile KKTC ve Gürcistan’a gitmek isteyenler, bağlı bulundukları kurumlardan yurt dışına çıkabileceklerine dair yazılı bir belge almaları gerekiyordu. Yazılı belge almak zorunda olan yolcular biniş bankosundan aldıkları biniş kartları ile polisin kurduğu stantlara gelerek yazılarını ibraz ettirmeden uçamıyordu. Sınır kapılarına gönderilmiş olan yeni genelge doğrultusunda 15 Kasım’dan itibaren kamu görevlilerinden belge istenmeyecek.

Yeşil pasaport nedir ve nasıl çıkarılacağı hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler “Yeşil pasaport nedir? Kimlere verilir?” adlı yazımızı okuyabilirler.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account