Yazdan bunalıp kendini karlara atmak isteyenlere 5 öneri

Yazdan bunalıp kendini karlara atmak isteyenlere 5 öneri

Yaz tüm sıcağı ile herkesi kasıp kavuruyor. Şimdi bir de daha da artacak olan hava sıcaklığı ile Ağustos ayı kapıda. Bu sıcaklarda hep aklın bir köşesinde “Keşke şimdi kış gelse de kar yağsa.”  diye bir sürü istek geçer. Tabi ki kış hemen gelmez. Ama kolayı var biz kışın gelmesini uzun uzun beklemek yerine kış mevsiminin hakim olduğu yerlere gidebiliriz. İşte bizde sıcaklardan bunalıp kendini kar topu oynamaya ve kayak yapmaya atmak isteyenler için 5 yer önerdik.

Avusturya – Stubaital

Avrupa’da tursitlerin en çok tercih ettiği kayak merkezlerinden biri Stubaital. Alpler’in vadisi biri olan bu yer ülkenin en geniş kayak merkezi. 12 ay boyunca burada istediğiniz zaman kayak yapabilirsiniz. Bölgede çok sayıda pist mevcut. Bu sayede hem profesyoneller hem de amatörler rahatça kayak merkezinde kayabilirler.

Avustralya – Perisher

Kuzey Yarıküre’de biz yazı yaşarken Avustralya Güney Yarıküre’de kış mevsimini yaşıyor. Bunu çok güzel bir fırsata çevirebiliriz. Ayrıca burası diğer kayak merkezlerine göre daha ucuz. Perisher kayak merkezi her türkü kayak için uygun pistlere sahip. Ayrıca çok büyük bir alana yayılan piste gitmeden önce küçük bir harita almanızı öneririz.

Norveç – Fonna

Norveç’te bulunan bu yer el yapımı bir buzul alan. Bölgeyi Emil Fossheim, yumuşacık karla şekillendiriyor. Fonna’da kayak yaparak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Ayrıca Norveç’e gelmişken bir şehir turu da atmanızı öneririz. Bu yerde günbatımı akşam saat 11 gibi gerçekleşiyor. Kocaman günde bol bol kayıp, kar topu oynayıp yaz aylarının sıcaklığını unutabilirsiniz.

ABD – Hood Dağı

Amerika’nın Oregon eyaletindeki kocaman bir dağ Hood Dağı. Burası her mevsim kayakçılara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca burada ünlü kayakçılardan Sammy Carlson’la karşılaşabilirsiniz. Yaz aylarında açık olan kayak kamplarından Windells’de burada bulunuyor.

Kanada – Whistler

Kanada’da bulunan Whistler her mevsim kayakçılara ev sahipliği yapan harika bir yer. Ayrıca burası eşsiz bir manzaraya sahip. Hem kayak yapıp serinleyerek hem de muhteşem manzara karşısında harika bir tur yapacaksınız. Burada profesyonel olarak kayanlar için özel pistler ve rampalar bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account