Yaz aylarında doğru tıraş için 5 öneri

Yaz aylarında doğru tıraş için 5 öneri

Sıcak yaz günlerinde tıraş yapmak ve tıraş ekipmanlarını koruma konusunda dikkatli olmalı. Bu sayede hem tıraş deneyimini kolay ve ferahlatıcı hale getirebilirsiniz hem de ekipmanların daha uzun ömürlü olmasını sağlarsınız. İşte size doğru tıraş için 5 öneri:

  • Yazın maruz kalınan güneş ve rüzgar cildi kuruttuğundan, tıraşın ciltte tahriş yaratmaması için tıraş öncesi ve sonrası mutlaka cildi ferahlatıcı ve nem etkisi yüksek ürünler kullanılmalıdır.
  • Yaz aylarında tıraş ekipmanlarının pas kontrolü düzenli yapılmalıdır. Özellikle jiletlerin paslanıp paslanmadığına her kullanımdan önce mutlaka bakılmalıdır. Bunun önlenmesi için her tıraştan sonra jiletin çıkarılması, makinenin jiletten korunması açısından büyük önem taşır. Tıraş ekipmanlarında pas jilette başlar, önlem alınmazsa bıçağa da geçebilir.
  • Günlük tıraş ritüelinde, jilet, sakalları kesemeyip çekilme hissi verdiği anda mutlaka değiştirilmelidir.
  • Yazın nemli ortamlarda tıraş fırçasının hijyenine dikkat edilmelidir. Nemli kalan ve iyi kurutulmayan tıraş fırçaları kolayca bakteriler ürer. Bu nedenle kullanılan fırçaları iyice durulayıp, silkelenip ardından hava alan bir ortamda asılarak kurumaya bırakılması gerekiyor. Yaz aylarında, kolay kuruyan porsuk ve sentetik kıllı tıraş fırçalarını kullanmak ıslak tıraş sevenler için daha pratiktir.
  • Tıraş ritüelinin olmazsa olmazı tıraş fırçası, yazın ciltte biriken tozun ve kirin arındırılmasını sağlar. Gözenekleri açarak ciltte doğal peeling etkisi yaratır. Bundan dolayı, tıraş fırçası ile tıraş olmak cilt için her zaman olduğu gibi yaz aylarında da önem taşır.

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account