Viyana’da kurulan en güzel Noel pazarları

Viyana’da kurulan en güzel Noel pazarları

Viyana’nın Noel için süslenmiş sokaklarında ve muhteşem pazarlarında gezmeye ne dersiniz? Aralık ayında Viyana’da 20’den fazla Noel pazarı kuruluyor. Bu pazarlarda kar küreleri, yılbaşı süsleri, mumlar ve daha çeşit çeşit hediyelikleri bulabilirsiniz. Tabii sadece hediyelik eşyaları değil yılbaşı için özel olarak hazırlanmış kurabiyeleri de bulabilirsiniz. Viyana’da kurulan Noel pazarlarına gelin yakından bakalım:

Wiener Weihnachtstraum (Viyana Belediye Binası)

Belediye Binası önünde kurulan Wiener Weihnachtstraum Christkindlmarkt, Viyana’nın en büyük Noel Pazarı. Bu pazar alanına çok yakın olan bir park bulunuyor. Bu parka her sene 4000 metrekare genişliğinde buz pateni alanı kuruluyor. Paten alanını bu yıl 30.12.2017 tarihine kadar ve sonrasında da 1 Ocak – 14 Ocak 2018 tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 18 Ocak’tan sonra tesis daha da büyütülecek ve Wiener Eistraum (Viyana Buz Rüyası) adıyla faaliyet gösterecek.

Altwiener Christkindlmarkt (Eski Şehir Bölgesi Freyung Meydanı)

Freyung meydanında kurulan Altwiener Christkindlmarkt’ta cam dekorasyon, geleneksel ürünler ve seramik ürünler satılıyor. Noel pazarını 18 Kasım – 23 Aralık 2017 tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Pazar saat 10:00’da açılıyor ve akşam 21:00’da kapanıyor. Ayrıca pazarda Advent müziğini de dinleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kultur- und Weihnachtsmarkt (Schönbrunn Sarayı)

Kultur- und Weihnachtsmarkt, Schönbrunn Şatosu önünde kurulan Viyana’nın diğer ünlü Noel pazarlarından biri. Kultur- und Weihnachtsmarkt 18 Kasım’da şatonun önüne kuruluyor. Pazarın açık olduğu gün ve saatler değişiklik gösteriyor. Bu nedenle bu pazara gitmeden önce açık olduğu zamanlara bakmanızı öneririz. Pazar alanında Caz müziği ile ilgili konserler de gerçekleştiriliyor. Ayrıca Advent konserlerini de Pazartesi – Cuma günleri akşam 18:00’da izleyebilirsiniz.

Weihnachtsmarkt im Türkenschanzpark

Weihnachtsmarkt im Türkenschanzpark, ziyaretçilerine Noel pazarına ek olarak romantik bir park gezintisi de sunuyor. Noel pazarında özellikle el sanatları ile ilgili ürünler satılıyor. Bunun yanında bir de Pazar günleri canlı müzik gösterileri düzenleniyor. Çok farklı bir Noel pazarı deneyimi yaşamak istiyorsanız Viyana’nın Noel pazarlarını tercih etmenizi öneririz.

Weihnachtszauber Noel Pazarı (Wilhelminenberg Şatosu)

Viyana’nın tepelerinde bulunan Wilhelminenberg Şatosu’nun yakınlarında kurulan Weihnachtszauber Noel Pazarı’ndan tüm şehri izleyebilirsiniz. Noel zamanı Viyana’nın sokakları ve ağaçları renkli renkli ışıklar ile süslenir. Pazarda gezerken şehrin manzarasını izleyebilir, tezgahlardan Noel kurabiyeleri satın alabilir ve sevdiklerinize yeni yıl için hediyeler satın alabilirsiniz.

Haas & Haas Noel Pazarı

Mahlerstrasse’deki Ringstrassen galerilerinin önünde, Devlet Opera’sının hemen yanında Haas & Haas Noel pazarı kuruluyor. Bu pazar gurmelere hitap ediyor. Küçük ahşap kulübelerde ziyaretçilere baharatlı çayı Gewürztee, sıcak çikolatası Trinkschokolade, sıcak şarap ve punç gibi sıcak içecekler, enfes yemekler, tatlı ve şekerlemeler satılıyor.

Kunst & Handwerk am Karlsplatz

El sanatları ile ilgili yeni yıl hediyesi arayanlar Karlsplatz meydanındaki Art Advent – Kunst & Handwerk pazarını ziyaret edebilirler. Pazar 17 Kasım – 23 Aralık 2017 tarihleri arasında meydana kuruluyor. Pazar saat 12:00 – 20:00 arasında ziyarete açık. Tezgahlardan çeşit çeşit el yapımı hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Weihnachtsmarkt am Spittelberg

Spittelberg’de el sanatları ürünleri bulabileceğiniz bir Noel pazarı Weihnachtsmarkt am Spittelberg. Bu pazar 16 Kasım – 23 Aralık tarihlerinde açık oluyor. Kurulan ahşap küçük restoranlarda çok güzel hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Hatta alanda kukla tiyatrosu ve çocuklar için aktivite yapabilecekleri atölyeler de bulunuyor.

Adventmarkt am Hof

Spittelberg’de kurulan bir başka pazarda Adventmarkt Am Hof. Bu pazarda da el sanatları ile ilgili çok sayıda ürün satılıyor ve 17 Kasım – 23 Aralık tarihleri arasında kuruluyor. Bu pazarda 70’den fazla tezgah bulunuyor. Bu sayede hediye bulmanız daha da kolaylaşıyor. Pazarda lezzetli yiyecekler ve içecekler bulabileceğiniz tezgahlar da bulunuyor. Alanda Noel ruhunu yakından hissedebileceğiniz bir de koro şarkıları söyleniyor.

WeihnachtsQuartier im MuseumsQuartier

Tasarım meraklıları ise müzeler semtinde kurulan WeihnachtsQuartier pazarını tercih edebilirler. Burası 1 Aralık – 3 Aralık tarihleri arasında açık oluyor. Alanda birbirinden güzel tasarım ürünlerini yakından görebilirsiniz. Moda, mücevher ve aksesuar gibi çeşitli kategorilerde ürünleri bulabilirsiniz.

Blumengärten Hirschstetten (Hirschstetten Çiçek Bahçeleri)

Hirschstetten çiçek bahçelerinde kurulan Blumengärten Hirschstetten, harika bir Noel pazarı. Kurulan tezgahlarda el yapımı Noel süsleri, hediyeler, bal mumundan yapılan mumlar ve ayrıca lezzetli atıştırmalıklar satılıyor. Ayrıca bu pazarda özel olarak Noel ile ilgili olarak çiçek dekorasyonları kullanılıyor. Bu görsel şöleni kaçırmamanızı öneririz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account