Viyana’da alışveriş yapabileceğiniz yerler…

Viyana’da alışveriş yapabileceğiniz yerler…

Avusturya’nın başkenti Viyana ideal bir alışveriş şehri. Birbirinden ünlü alışveriş caddeleri, bölgeleri, lüks dükkanları ile birçok seyahatseverin gözdesi. Ayrıca şehirde birçok ünlü markanın amiral mağazasını bulabilirsiniz. Hem sevdiklerinize hem de kendiniz için birbirinden güzel hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Sizler için Viyana’da alışveriş yapabileceğiniz yerleri kaleme aldık. İşte Viyana’da alışveriş yapabileceğiniz bölgeler, caddeler, alışveriş merkezleri ve butik dükkanlar…

Viyana Eski Şehir’de alışveriş

Viyana’nın turizm açısından en popüler yerlerinden biri olan Eski Şehir’de alışveriş yapılabilecek çok sayıda mekan bulunuyor. Eğer kendinizi moda tutkunu bir seyahatsever olarak tanımlıyorsanız burada birbirinden güzel dükkanlar sizi bekliyor. Agent Provocateur, Amicis, Amicis Men, Bonpoint, Chegini ve COS adındaki butik dükkanlarda yeni moda giyim eşyası veya takı gibi aksesuarlar bulabilirsiniz. Çocuklar için hediyelik bir şeyler bakıyorsanız ise mutlaka Herzilein mağazasına uğramanızı tavsiye ederiz. Burada çocuklar için el işi kıyafetler bulabilirsiniz.

Eski Şehir bölgesinde hediyelik eşya tarzı bir şeyler bakıyorsanız da Herzilein Papeterie’den kağıt ve deriden yapılmış küçük hediyelikler tercih edebilirsiniz. Kiehl mağazasından kozmetik ürünler bakabilirsiniz.

Bit ve Antika Pazarları

Viyana’da alışveriş yapmak için en popüler seçeneklerden biri de pazarları. Pire ve Antika pazarlarında uygun eşyalar satılıyor. İkinci el birçok eşyayı uygun fiyata alabilirsiniz. Viyana’da kurulan en ünlü bit pazarı Naschmarkt. Bu pazarda yaklaşık 400 satıcı tezgah açıyor. Viyana turu yaparken bir Cumartesi günü 6.30 – 18.00 arasında bu pazara uğramanızı tavsiye ederiz.

Time Travel Antika Pazarı da Viyana’daki popüler antika pazarlarından. Burada yaklaşık 110 kişi tezgah açıyor. Her türlü antikayı bu pazarda bulabilirsiniz. Eski kitaplar, kartpostallar, kıyafetler, halılar, eski reklam tabelaları, antika aksesuarlar ve küçük mobilya parçaları tezgahlarda sergileniyor. Time Travel Antika Pazarı, Ringstraßen Galerien’de her ayın ikinci ve dördüncü Pazar günü ve Ekazent Hietzing’te her ayın ilk ve üçüncü Pazar gününde saat 08.00 – 19. 00 arasında düzenlenmektedir.

Viyana’daki müze mağazaları

Viyana turu yaparken şehrin müze açısından ne kazar zengin olduğunu daha iyi anlıyorsunuz. Bu müzelerden de çok güzel hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Sevdikleriniz için ilginç hediyeler çıkacağına eminiz. Viyana’da hediyelik mağazası bulunan müzelere bakacak olursak bunların başında Albertina geliyor. Ayrıca Viyana’da gezilecek yerler listesinin da başında geliyor bu müze. Diğer gezebileceğiniz müzeler arasında Leopold Müzesi, Belvedere, Kunst Haus Wien ve Naturhistorisches Museum Vienna geliyor. Bu müzelerin hediyelik eşya dükkanlarına uğramadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account