Viyana’da açılan en yeni mekanlar

Viyana’da açılan en yeni mekanlar

Avusturya’nın başkenti Viyana, sanatsal etkinlikleri kadar yeme içme mekanlarıyla da dünyada hatırı sayılır şehirler arasında bulunuyor. Sizler için Viyana’da açılan en yeni mekanları derledik.

Viyana’da Michelin yıldızlı şef Konstantin Filippou, bu yazın ortasında şarap bistro açtı. 40 kişilik oturma kapasitesine sahip olan iki katlı mekanın adı O Boufés. Bu mekan, Filippou’nun Viyana şehir merkezindeki restoranının hemen yanında bulunuyor. Şarap bistroda doğal şarapların yanısıra, alakart yemekler de servis ediliyor. Yeni bir başka mekan da özellikle tütsülenmiş barbekü çeşitleriyle adını duyuran The Brickmaker.. Bu mekanda, Avusturya’nın en geniş Craft bira ve cider (fermente elma suyu) yelpazesini bulabilirsiniz.

Tuna kanalı kıyısında geçen yıl açılan pop-up restoranı Big Smoke Bar & BBQ 7. Bezirk’te sabit bir mekana kavuştu. Mekan yeni yerinde misafirlerini ağırlamaya başladı. 1. Bezirk’te Viyana Devlet Operası yakınlarında açılan Shiki restoran da Japon mutfağına ayrı bir tarz katmaya çalışıyor. Asya mutfağını Avrupa kültürüyle harmanlayan restoran, büyük ilgi görüyor. Bu restoranın sahibi ise Japonya’da doğup, Viyana’da yetişmiş olan orkestra yönetmeni ve kemancı Joji Hattori…

Viyana’nın ilk hip-hop kulübü de geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başladı. Vie i Pee’de gecenin ilerleyen saatlerinde acıkan müşteriler için yerel Avusturya yemekleri hazırlanıyor.

Viyana’daki havalimanında ise Viyanalı ünlü gastronom ailesi Figlmüller’in yeni kahveci dükkanı açıldı. Daily Roast adındaki kahvecide lezzetli çerezleri mutlaka deneyin. 16. Bezirk semtinin pazar bölgesinde bulunan Yppenplatz 4 adresinde ise enfes Avusturya biraları içebilirsiniz. Burada sosisli yemeyi de unutmayın.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account