Valensiya’nın en ünlü barları ve kulüpleri

Valensiya’nın en ünlü barları ve kulüpleri

Gelişen bir turist destinasyonu olan Valensiya’da sıkı bir gece yaşamı vardır. Barrio del Carmen’ın dar sokakları, gece yaşamının kalbinin attığı yerdir. Kentte eğlencenin ritmi gece yarısına doğru yükselir. Bu nedenle akşamın erken saatlerinde fazla bir beklenti içinde olmayın.

Valensiya gece yaşamının aktığı ana nokta Barrio del Carmen olsa da, gece yaşamı burayla sınırlı değildir. Avenida de Aragón, Plaza de Canovas ve üniversite bölgesi Avenida Blasco Ibáñez de gece yaşamı konusunda iddialı bölgelerdir. Yaz aylarında ise sahil bölgesindeki Paseo Neptuno, gece kuşlarını çeken bir diğer noktadır.

Valensiya’nın başlıca bar, kulüp ve müzik mekanlarını sizler için derledik:

Barlar

Radio City

Radio City

Radio City, bar, disko ve canlı performansların yer aldığı kültür merkezi olarak da değerlendirilen eklektik bir mekandır. Radio City’de tiyatro oyunundan flamenkoya değişik performanslar sergilenir. Burası Valensiya’nın önde gelen parti öncesi mekanlarından biridir.

Addres: Calle de Santa Teresa 19, Valencia, Spain
Telefon: 96 391 4151.
Web: http://www.radiocityvalencia.com


Solilluna

423390_336884346354611_987310415_n

Solilluna, yakın arkadaşlarla buluşulup günün yorgunluğunun atıldığı bir noktadır. Barrio del Carmen’de konumlanan Solilluna, rahat bir ortama sahiptir ve fiyatları uygundur. Buradaki kokteyller ilginizi çekebilir. Özellikle mohito ve caipirinhayı deneyebilirsiniz.

Addres: Calle del Mar 29, Valencia, Spain
Tel: 96 071 5790.
Web: http://www.solilluna.net


Urban Café

Modern ve hoş bir bar olan Urban Café, Kent Bilim ve Sanat Merkezi’nin yakınındadır. Rahat bir mekan olan Urban Café’de canlı stand-up showları ve temalı partiler düzenlenir. Müşterilerine bir dizi kokteylin yanında yemek servisi de yapar. Burada akşam yemeğinizi yiyerek başlayacağınız geceniz, ilerleyen saatlerde tam bir bar havasına dönüşür.

Addres: Calle del Escultor Antonio Sacramento 13, Valencia, Spain
Tel: 695 949 994.


 Valensiye kulüpleri

Attic

the-attic-thomas-hawk_0

Şık, gösterişli ve zevkle tasarlanmış Attic, Valensiya’nın diğer önde gelen gece mekanlarından biridir. Kırmızı deri ile bezenmiş mor ışıkları ile hızla gece yaşamının gözdesi olmaya başlamıştır. Yaz aylarında kırmızı lambalı, zen dekorlu ahşap terası mükemmeldir. Attic’in en olumsuz özelliği ise kent merkezinin biraz uzağında yer alması ve ulaşım için hemen hemen tek yolun araba veya taksi olmasıdır.

Address: Centro Comercial El Osito, L’Eliana, Valencia, Spain
Tel: 96 165 5262.
Webs: http://www.atticlaeliana.com


La Indiana

Şehrin kalbinde ye alan La İndiana, Valensiya gece yaşamının demirbaşlarındandır. Son renovasyondan sonra müşterisi iyice artmış; müzik repertuarı funktan house müziğe, elektronikten hip-hopa ve Latin müziğine kadar geniş bir yelpazeya yayılmıştır. Mekanın, devamlı giden VIP müşterileri için özel alanı bulunmaktadır.

Addres: Calle de San Vicente Mártir 95, Valencia, Spain
Tel: 96 384 5051.
Web:http://www.laindiana.com


Las Ánimas Puerto

7B4G96351

Burası gerçek bir dans mekanıdır ve piste çıktığınızda en iyi dansınızı yapmanız gerekir. Limana yakın bir noktada bulunan Las Ánimas Puerto, bölgenin en sıcak mekanıdır. Çoğunlukla elektronik müzik çalınan Las Ánimas Puerto’da, haftanın çeşitli günlerinde değişik müzikler de çalınmaktadır.

Addres: Edificio Docks, Paseo Neptuno, Playa de las Arenas, Valencia, Spain
Tel: 902108 527.
Web:http://www.grupolasanimas.com


Valensiya’da canlı müzik

Café del Duende

Café del Duende

Flamenko ve etnik müzikte spesiyalist olan Café del Duende’de, perşembeden pazar gününe kadar çeşitli performanslar yer alır. Pazar akşamları ayrıca şiirli, hikayeli müzikal gösteriler vardır. Eğlence müzikleri, cazdan tangoya ve bossa novaya (50’li yıllarda samba ve karışımından doğdu) kadar değişiyor.

Addres: Calle del Turia 62, Valencia, Spain
Tel: 630 455 289.
Web:http://www.cafedelduende.com


El Loco

El Loco

Zona Juan Llorens bölgesinde bulunan El Loco, blues, caz, flamenko ve rock müziklerinin canlı olarak dinlenebildiği mekandır. Valensiya’nın en klasik noktalarından biridir ve haftalık canlı performans programları yaparlar. Giriş ücretli olmasına karşın, önceden rezervasyon yaptırırsanız ucuza gelir. Haftalık programını El Loco’nun web sitesinden takip edebilirsiniz.

Addres: Calle del Erudito Orellana 12, Valencia, Spain
Tel: 96 341 9151.
Web: http://www.lococlub.org


Wah-Wah

Wah-Wah

Valensiya’daki karakteristik canlı müzik mekanlarından biridir. Mekanda alternatif ve bağımsız müzik grupları sahne alır. Elektronik giriş biletleri online olarak satın alınabilmektedir. Web sitesinde, haftalık ve aylık performans programları önceden duyurulur.

Addres: Calle de Ramón Campoamor 52, Valencia, Spain
Tel: 650 687 600.
Web: http://www.wahwahclub.com


Valensiya’da klasik müzik

Palau de la Música

Palau de la Música

Valensiya klasik müzik severlerin de gönlüne hitap ediyor. Palau de la Música’da dünya standartlarında klasik müzik, opera ve bale (ara sıra pop ve caz da olur) konserleri yapılır. Konserlerin yanında, mekan aynı zamanda sosyal etkinliklere ve sergilere de ev sahipliği yapar. Biletler mekanın girişindeki bilet ofisinden elde edilebilir.

Addres: Paseo de la Alameda 30, Valencia, Spain
Tel: 96 337 5020.
Websit: http://www.palaudevalencia.com

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account