Uzun uçuşlarda bunları sakın yapmayın!

Uzun uçuşlarda bunları sakın yapmayın!

Uzun uçuşlar kabusunuz oluyorsa, öncesinde bazı önlemler alarak yolculuğunuzu keyifli bir hale getirebilirsiniz. Eğer first ya da business sınıfta seyahat etmiyorsanız, tavsiyelerimizi bir kenara not etmenizi tavsiye ederiz.

Orta koltuğu seçmeyin

Uzun uçuşlarda mutlaka uyumanız gerekecektir. Koridor veya cam kenarından yer bulursanız rahat edersiniz. Koridoru tercih ederseniz, ayaklarınızı uzatabilirsiniz. Ancak uçakta az yemek yiyip, az sıvı tüketirseniz tuvalete çıkma ihtimalini minimuma indirebilirsiniz. Böylelikle pencere kenarını seçerek hiç kimsenin sizi rahatsız etmesini önlemiş olursunuz. Koridorda oturmanın en büyük problemi diğer yolcuların ihtiyaçları sebebiyle yerlerinden kalkmaları olacaktır. Ayrıca acil çıkışların önüne gelen koltukların geriye yatmadığını da hesaba katmanızı tavsiye ederiz. Yoksa uzun bir uçuşu dik bir şekilde durarak tamamlamak zorunda kalabilirsiniz.

Uçakta fazla yemeyin

Ekonomide ikramların business sınıfına göre sade olduğunu düşünerek uçuştan önce fazla yemeyin. Uçuş esnasında da yiyecek ve içecek konusunda kontrollü olursanız, konforunuz artacaktır. Ayrıca mutlaka yanınızda atıştırmalık bir şeyler de bulundurun. Uçaktaki ikramları bekleme zorunluluğuna kalmadan zamanı kendiniz yönetirsiniz.

Sıvı tüketmeyi unutmayın

Uzun uçuşlarda su tüketimi oldukça önemlidir. Sık aralıklarla su tüketmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle hem solunum yollarınız nemli kalır, hem de sıvı ihtiyacınızı başka içeceklerle gidermek zorunda kalmazsınız.

Taşınabilir şarj aletini çantanıza almayı ihmal etmeyin

Boyun yastığı, göz maskesi, kulak tıkacı ve üzerinizi örtecek bir şeyleri yanınızda bulundurun. Hatta ceket, kazak ya da atkı gibi özel eşyalarınızı da yanınıza alın. Yeni model uçaklarda her ne kadar şarj ünitesi olsa da, siz çantanıza uzun süre çalışabilen bir powerbank koyun. Çünkü cihazlarınızın şarjı uzun süre yetmeyebilir. Uçak içi eğlence sistemleri neredeyse tüm uzun uçuşlarda bulunuyor. Ancak bazı havayollarının bu hizmetinden daha verimli faydalanmak için uçuş öncesi uygulamaları indirmeniz gerekebilir. Böylece, film, gazete ve dergi çeşitliliğini artırmış olacaksınız. Her şeye rağmen kendi cihazlarınıza birkaç film yüklemenizde fayda var. Ayrıca uçakta internet olup olmadığını önceden öğrenmeniz de önemlidir.

Ağır ayakkabı giymeyin

Uzun uçuşlarda şişen ayaklarınız bir süre sonra ayakkabılarınız içinde sizi rahatsız etmeye başlar. Spor ya da rahat ayakkabılarla yola çıkabilirsiniz. Ancak her ihtimale karşı yanınıza bir çift çorap ya da terlik bulundurmanızda fayda var.

Kadınlar makyajı abartmayın

Uçuş öncesinde kadın yolcularının fazla makyaj yapmaması öneriliyor. Yoğun makyaj uzun yolculuklarda cildi rahatsız eder. Temizlemek zorunda kalmamak için, uçuş öncesinde hafif ve sade bir makyajla seyahate hazırlanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account