Bu ülkelerden vatandaşlık almak daha kolay…

Bu ülkelerden vatandaşlık almak daha kolay…

Bazı ülkelerin vatandaşlığını almak bizlere çeşitli avantajlar getiriyor. Türk Cumhuriyeti vatandaşı iken bazı ülkeler için vize şartı aranırken AB üyesi bir ülkenin vatandaşlığını aldığınız zaman vize sıkıntıları ile uğraşmayabiliyorsunuz. Ama ne var ki ülkelerden vatandaşlık almanın zorluklarını hemen hemen herkes biliyor. Zor şartlar arandığı için çoğu kişi vatandaşlık almak istese bile daha başvuruları yapmadan vazgeçiyor. Biz de kolayca vatandaşlık alınabilen ülkeleri sizler için derledik. İşte kolayca vatandaşlık alınan ülkeler:

Malta

Yatırım yolu ile Malta Vatandaşı olmak çok kolay. Başvuru için 3 farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler Gayrimenkul Satın Alımı ya da Kiralanması, Hisse/Bono Yatırımı ve Ulusal Kalkınmaya Katkı ve Sosyal Yardımdır. Yatırım yolu ile Malta vatandaşı olmak için aranan koşullar 18 yaşını doldurmak, başvuru şartlarını karşılamak, Malta’da ikamet adresine sahip ve Malta Cumhuriyeti Vatandaşlık Departmanı’nın gerekli gördüğü yatırımları yapmayı üstlenme koşullarının sağlanması gerekiyor.

Malta Vatandaşı olmanın avantajları arasında en güzeli AB üyesi olmasından dolayı AB üyesi ülkelerde serbestçe dolaşım hakkı bulunuyor.

Portekiz

Portekiz vatandaşı olmak için de yatırım yolu ile bu hak elde edilebiliyor. AB üyesi olduğu için Portekiz vatandaşı olmak isteyen kişiler 500.000 Euro’luk gayrimenkul satın alımı yapmaları gerekiyor. Satın alım yerine 1 milyon Euro’luk sermaye girişi ile vatandaşlık hakkı kazanmakta mümkün. Başvuru süresi içinse diğer ülkeler gibi yıllarla ikamet etmek gerekmiyor. Sadece 35 gün Portekiz’de ikamet etmek yeterli oluyor.

İspanya

İspanya’da da yatırım yolu ile vatandaşlık kazanılabiliyor. Yatırım yolu ile İspanya vatandaşı almanın şartı olarak 500.000 Euro’luk gayrimenkul satın alınması gerekiyor. Satın alımın ardından 1 yıl ve sonrasında da 2 yıl geçici oturum izni veriliyor. İkamet 10 yıla tamamlandığında kalıcı oturma izni ve vatandaşlık hakkı veriliyor. İspanya vatandaşlığı alanlar ülke AB üyesi olduğu için AB üyesi ülkelerde serbestçe dolaşım avantajı elde ediyorlar.

İngiltere

Türkiye ile İngiltere arasında 1963 yılında yapılan Ankara Antlaşması sayesinde Türk vatandaşları kolayca İngiltere vatandaşlığı alabiliyorlar. Ankara Antlaşması vizesi ile ülkeye giren Türk vatandaşları yerleşik yaşama haklarına sahip oluyorlar. Ankara Antlaşması vizesine iş kurmak veya kendi işini yapmak isteyen 18 yaşından büyük Türk Cumhuriyeti vatandaşları başvurabiliyorlar. Vize sahibi kişiler İngiltere’ye yerleştikten sonra 5 sene sonra İngiltere Vatandaşlığı başvurusunda bulunabiliyorlar. Ayrıca İngiliz pasaportu alma hakkı da kazanıyorlar.

Güney Kıbrıs

Güney Kıbrıs vatandaşlığı için 2 milyon Euro’luk gayrimenkul satın alımı yapılmalı. AB üyesi olan ülkenin vatandaşlığını alınca AB üyesi ülkelerde serbest dolaşım hakkı kazanılıyor. Gayrimenkul satın almak yerine 2.5 milyon Euro’luk şirket yatırımı da yapılabilir. Yatırımdan sonra Güney Kıbrıs vatandaşı olmak için ikamet koşulu aramıyor.

Bulgaristan

Yanı başımızdaki diğer bir komşumuz Bulgaristan’dan yatırım yolu ile vatandaşlık alınabiliyor. Bunun için 1 milyon Lev’lik devlet tahvili alınıyor. 5 yıllık süre sonrasında ise vatandaşlık hakkı kazanılıyor. Yatırım miktarını arttırabilirseniz eğer bu 5 yıllık süreyi kısaltma şansınız doğuyor. Ayrıca Bulgaristan diğer ülkeler gibi ikamet zorunluluğu aramıyor.

Kanada

Kanada göçmenlik programı ile vatandaşlık veriyor. Ülkeye gidip 3 yıl göçmen olarak ikamet ettikten sonra vatandaşlık hakkı kazanılıyor. Göçmen olarak gelindiğine süresiz olarak kalıcı oturma hakkına sahip olunuyor. Kanada vatandaşı olmak için şartlar arasında 18 yaşından büyük olmak, kalıcı oturum hakkına sahip olmak, 3 yıl Kanada’da yaşamak ve vatandaşlık sınavına katılmak bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account