Ukrayna’da yemyeşil romantik bir yer: Aşk Tüneli

Ukrayna’da yemyeşil romantik bir yer: Aşk Tüneli

Aşk Tüneli, Ukrayna’nın Klevan şehrine çok yakın bir konumda bulunuyor. Ukrayna’da gezilecek yerler arasında bulunan Aşk Tüneli’ni görmeye gelmişken Orjev köylerini de gezebilirsiniz. Bu tünel yemyeşil bir tren yolu olarak biliniyor. Tren çok sık çalışmadığı için rahat rahat gezebilirsiniz. Hatta bu tren yolu için neredeyse kapalı diyebiliriz. Sadece kereste fabrikasına yük ve işçi taşımak amacı ile günde sadece 3 kez kullanılıyor.

Ziyaret etmeniz için ilkbahar ve yaz aylarını sizler için öneririz. Bu aylarda hem havalar sıcak oluyor. Hem de ağaçların rengi daha bir canlı oluyor. Gerçi kışın karlar altında da muhteşem bir görüntüye sahne oluyor.

Çiftlerin vazgeçilmez yeri!

Aşk Tüneli dünyanın her yerinden seyahatsever çiftleri buraya çekiyor. Aslında bu tüneli tek başına ya da grup olarak seyahat ediyorsanız da görmeniz gerekiyor. Ki Aşk Tüneli’ne geldiğiniz zaman çiftlerin dışında tek başına güzelce vakit geçiren insanları da görebilirsiniz. Burayı görmeye gelen çiftler yanlarında çiçek getiriyorlar. Dilek dileyip bu yemyeşil alana bir çiçekte onlar dikiyorlar. Söylenenlere göre bu yere dilek dileyip çiçek ekince o dilek gerçek oluyormuş.

Ayrıca çiftlerin vazgeçilmez mekanı olmasından dolayı Aşk Tüneli turu yaparken çok sayıda fotoğrafçıyı burada görebilirsiniz. Düğün fotoğrafı çektirmeye gelmiş kişilerin de uğrak mekanı. Tek seyahat ediyorsanız da üzülmeyin. Burada sizde harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Yeşil ağaçların olduğu hangi fotoğraf kötü çıkabilir ki?

Masal kitaplarından çıkmış bir yer!

Bir tren yolu ne kadar güzel olabilir? Tren yolu denilince akıllarda hemen paslanmış raylardan oluşan çorak arazideki bir yer belirir. Ama Aşk Tüneli bu düşünceyi yerle bir eden bir yer. Masalsı güzelliği ile buraya gelen tüm insanları büyülüyor. Rayların iki yanında yetişen ağaçlar uzadıkça yukarıdaki dalları birbirlerin kavuşmuş. Böylece yeşil bir tünel şeklini almış.


Bu yazılarımızı da okuyabilirsiniz!

Dünyada gerçek ile hayal arasında kalan inanılmaz yerler

İlk bakışta size burası gerçek mi dedirtecek 7 yer

Şoke edici güzellikleri keşfetme zamanı

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account