Uçuş görevlisi olmak isteyenler dikkat!

Uçuş görevlisi olmak isteyenler dikkat!

Deneyimli kabin görevlisi Özlem Toker deneyimlerini paylaştı. 7 yıldır Emirates Havayolları’nda görev yapan Toker, hem uçuş görevlisi olmak isteyenlere hem de yolculara bazı tüyolar verdi.

Uçuş görevlisi olmak isteyen kişilere önerilerde bulunan Özlem Toker şunları dile getirdi: “Bir kabin görevlisi olmak, elbette egzotik destinasyonların gezilmesini ve gitmeyi hiçbir zaman hayal etmediğiniz yerleri keşfetmeyi de içeriyor ancak yeni katılanlara, bunun daha fazlasının da söz konusu olduğunu söylemek isterim. Havacılık endüstrisi hakkında pek çok şey öğreneceksiniz ve gerçekten de havacılığa yönelik tutkulu biri haline geleceksiniz. Benim için, daha da önemli olan şey, yolcuların güvenliği. Uçuş sırasında, başrolü ben oynuyorum ve bunu ciddiye alıyorum. Bu nedenle, bir havayolu şirketinde iş başvurusu yaparken bunun akılda tutulması önem taşıyor. Seyahat etmek müthiş bir keyif ancak bir mürettebat üyesi olarak sahip olduğunuz rolü anlamak da hayati önemde.”

Eğitim sürecinde neler var?

Bir Emirates kabin görevlisi olmak için 7,5 haftalık bir eğitimden geçtiklerini söyleyen Toker, “Bu eğitimde, çeşitli alanlardan dersler veriliyor: Güvenlik ve Acil Durum Prosedürleri, Medikal Eğitim, Güvenlik Eğitimi, Kabin Servis Eğitimi, İmaj ve Üniforma gibi… Bu eğitimler hem teorik hem de pratik bileşenlerden oluşuyor ve dersler, yüksek düzeyde kalifiye olmuş, eskiden kendileri de kabin görevlisi olan uzman personeller tarafından veriliyor. Emirates Eğitim Koleji tesisi, Boeing 777 ve A380 simülatörleri ile donatılmış durumda ve bu da ekibin gerçek bir ortamda eğitilmesine yardımcı oluyor. Bu en son teknolojiye sahip eğitim tesisinden, öğrendiklerimizi uçuşlarda uygulamaya hazır bir şekilde ayrılıyoruz” dedi.

Yolcular nelere dikkat etmeli?

Uzun bir uçuşta, bir yolcunun taşıması gereken başlıca şeylerin neler olduğunu sorduğumuz Özlem Toker şu bilgileri verdi: Bir yolcu olarak ne zaman uçsam, her zaman rahat ayakkabılar ve elbiseler giyiyorum ve ayrıca, uçaktaki sıcaklık düşebileceğinden, yanıma hep bir ceket ve şal alıyorum. Bunun yanı sıra, her zaman sıvı alın; belki, yanınızda her daim yeniden doldurulan bir şişe taşıyabilirsiniz. Bir USB kablosu da benim hep yanımda taşıdığım şeylerden biri. Emirates zaten ses engelleyen kulaklıklar ve uzun uçuşlarda, çorap, göz maskesi, kulak tıkaçları ve diş fırçası gibi, ihtiyaçlarınıza yönelik hediye çantaları veriyor. Ayrıca, pasaportunuzu, güvenli ve kolayca erişebileceğiniz bir yerde tutun. Son olarak, seyahatinizin tadını çıkarın!

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account