Uçakta koltuk seçerken bunlara dikkat edin!

Uçakta koltuk seçerken bunlara dikkat edin!

Uçaklarda en iyi koltuk hangisidir? Bu sorunun birçok cevabı olabilir. Koltuk seçimi, beklentiler ve önceliklere göre değişkenlik gösterebiliyor. Biz de sizler için ihtiyacınıza göre hangi koltuğu tercih edebileceğinizi araştırdık. İşte detaylar…

Hızlı servis için ön ya da arka koltuğu seçin

Havayollarının birçoğu ikram servislerine ön ve arka koltuklardan başlamaktadır. Dolayısıyla orta koltuklarda oturmanız halinde yemek servisi size daha geç yapılmak durumunda olacaktır. Servis yapanların ön ve arka bölümlerden başlayarak orta noktada buluşacağını hesaplarsak, yemek için bir süre beklemek zorunda olacaksınız. Bunun yanı sıra sunulan yemeklerde genellikle 2 yemekten birini tercih etmeniz gerekir. Eğer bir yemek diğerine göre daha fazla tercih edilmişse, orta bölümlerde oturan misafirlere tek bir yemek seçeneği kalabilir. Bu sebeple en hızlı servis isteyen yolcu ya en ön ya da en arka taraftaki koltukları tercih etmelidir.

İyi bir manzara için kanattan uzak durun

Eğer yolculuğunuz boyunca en iyi manzaraya bakmak isterseniz, size pencere yanı koltukları öneririz. Ancak bu konuda da önemli bir konuya dikkat etmeniz gerekiyor. Her pencere yanındaki koltuk size iyi bir manzara sunmayabilir. Özellikle kanat bölümündeki koltuklar görüş açınızı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle tercih edeceğiniz koltuğun kanattan uzak olması önem teşkil ediyor.

Uçakta en güvenli koltuk hangisi?

Havayolu sektörü genel olarak emniyet konusunda uçakların tüm koltuklarının aynı güvenlikte olduğunu savunuyor. Ancak uçak kazalarının detaylı analizlerine bakıldığında uçaklardaki bazı koltukların daha güvenli olduğu ortaya çıkıyor. Yapılan değerlendirmelerde uçağın kuyruğa yakın bölümünde seyahat edenlerin ön tarafta oturan birkaç yolcuya göre hayatta kalma ihtimali yüzde 40 daha fazla. Eğer emniyet konusunda aşırı hassas bir yolcuysanız, mümkün olduğunca arka koltukları tercih edebilirsiniz.

İyi bir uyku için pencere tarafını tercih edin

Uçakta uyuyabilmek her zaman kolay olmuyor. Hatta birçok yolcu açısından çok ciddi bir sorun teşkil edebiliyor. Bazı yolcular koltuğa oturdukları andan itibaren uykuya dalabiliyorlar. Pek çok yolcu ise uyuyabilmek için birbirinden ilginç yöntemlere başvuruyor. Ancak her şeye rağmen uçağın bazı bölümleri uyuyabilmek için çok daha iyi durumda. Uçakta koridor ya da orta koltukta oturmanız durumunda yanınızdaki yolcu tuvalete gitmek için doğal olarak sizden yer vermenizi isteyecektir. Bu durumda uykunuz bölünecektir. Bu nedenle pencere yanındaki koltuklar uzun bir uyku için idealdir. Ayrıca pencere yanındaki koltuklar başınızı dayayabilmeniz açısından iyi bir seçenek oluşturuyor.

Türbülanstan az etkilenmek için…

Uçağın türbülansa girmesi çoğu zaman uçaklarda hoş olmayan durumların başında gelir. Doğal olarak uçaktaki tüm yolcular bu durumdan etkilenir. Ancak yapılan araştırmalarda uçaklarda sarsıntıların daha az hissedilebileceği yerlerin olduğunu belirtiyor. Türbülans en fazla etkisini uçakların ön ve arka bölümlerinde gösteriyor. Bu nedenle türbülanstan daha az etkilenmek için orta bölümlerden koltuk seçebilirsiniz.

Daha geniş bir alan istiyorsanız…

Eğer seyahatinizi business class sınıfında yapmıyorsanız, uçuşunuz boyunca koltuk mesafesi daha az olabiliyor. Ancak bu durumu daha aza indirgemek istiyorsanız, size acil çıkış bölümünü öneririz. Acil çıkış bölümünde bulunan koltukların önündeki mesafe, ekonomi sınıfındaki diğer koltuklara göre biraz daha geniş oluyor. Eğer seyahatte ayaklarınızı rahatlıkla uzatmak sizin için önemliyse, acil çıkış bölümü size bu imkanı sunacaktır. Bu arada bir konuya dikkat etmeniz gerekir. Acil çıkış koltuklarını online check-in olarak seçemeyeceğiniz için, havalimanına erken gitmenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account