Bu uçak otel hizmeti veriyor,
Kokpitte uyumaya var mısınız?

Bu uçak otel hizmeti veriyor, <br>Kokpitte uyumaya var mısınız?

Uçakta uyuma kulağa pek hoş gelmeyebilir ama İsveç’in başkenti Stockholm havalimanında bulunan Boeing 747 Jumbo Jet gezginlerin fikrini değiştirebilir. Otel hizmeti veren bu uçak, misafirlerine farklı bir deneyim yaşatıyor.

Son dönemlerde bazı uçakların restoran hizmeti verdiğine tanık olmuşsunuzdur. Ancak Stockholm Havalimanı’na park edilen bir uçak işi biraz daha büyüterek otel hizmeti sunuyor. Tabii uçakta uyuma fikri ilk etapta çok ideal görünmeyebilir. Ancak içine girdiğinizde geniş bir yatak, mutfak ve banyo imkanlarıyla bir oteli aratmıyor. Gezginlerin yoğun ilgisini gören oteli Booking.com ve benzer sitelerden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şimdi Boeing 747 Jumbo Jet’e ve sunulan imkanlara biraz daha yakından bakalım.

Uçakta toplam 27 oda bulunuyor

Misafirlerine konaklama imkanı sunan uçak, sürekli olarak Stockholm Arlanda Havalimanı’nda bulunuyor. Dolayısıyla konaklama yaptığınızda iniş ve kalkış yapan uçakları da seyredebiliyorsunuz. Uçakta toplam 27 oda bulunuyor. Uçağın suit bölümünü ise kokpit oluşturuyor. Böylelikle uçağın içindeki teknik kısımlarını da görebilirsiniz. Aynı zamanda hostel gibi bir odayı birçok kişinin paylaştığı uçakta bir gecede toplam 76 kişiyi ağırlamış.

24 saat açık cafe

Uçağın kanat kısımlarında 24 saat açık olan ve cafe hizmeti veren bir yer bulunuyor. Dolayısıyla misafirler gün içinde istedikleri zaman cafe’ye geçerek bir şeyler yiyip içme imkanına da sahipler. Özellikle bu bölüme konulmuş masalar, sanki size lüks bir cafe’deymiş hissi veriyor. Jumbo Stay  yönetimi burayı sadece bir hostel olarak tanımlamıyor. Burası aynı zamanda aileler için de farklı ve heyecan verici bir yer olduğunu iddia ediyorlar.

Otelin belki de tek dezavantajı misafirlerin aynı banyoyu paylaşma zorunluluğu olarak belirtiliyor. Ancak eğer kokpitteki suit bölümde konaklamayı tercih edenlerin özel banyosu bulunuyor. Burada ayrıca kendinizi gerçek bir pilot gibi hissetmeniz de mümkün.

Gecelik ücreti 60 Dolar’dan başlıyor

Gelelim otelin fiyatlarına… Eğer hostel gibi aynı odada başkalarıyla konaklayabilirim ve bu deneyimi mutlaka yaşamalıyım diyorsanız, gecelik 60 Dolar’dan fiyatlar sizi bekliyor. Suit bölümünün gecelik fiyatı ise 550 Dolar civarında.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account