Uçağa binmeden önce bunları sakın yemeyin!

Uçağa binmeden önce bunları sakın yemeyin!

Uçakla seyahatinizin konforlu geçmesi iyi bir ön hazırlığa bağlı. İster uzun ister kısa bir yolculuğa çıkmış olun, seyahat öncesi beslenme şekliniz çok önemli. Diğer bir ifadeyle yolculuğu keyfe ya da eziyete dönüştürme sizin elinizde. Bu nedenle uçuş konforunuzun bozulmaması için uçağa binmeden önce bazı şeyleri sakın yemeyin.

Fast food yemeyin!

Havalimanlarının hemen hepsinde dev fastfood restoranları bulunur. Bu restoranlar aklınızı çelebilir. Ama unutmayın sindirim sistemi yerden 10 bin metre yükseklikte çok daha yavaş çalışır. Bu tabloya çok zararlı doymuş yağlarla yapılan fast food ürünleri de eklerseniz başta mide yanması ve ekşimesi olmak üzere çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Bilim adamları doymuş yağların kan akışını da doğrudan etkilediğini söylüyor. Bu da hareket kabiliyetinizin epeyi azaldığı uzun seyahatlerde ekonomi sınıfı sendromu olarak da bilinen derin ven trombozu yaşama ihtimalinizi daha da arttırır.

Alkollü içecek almayın!

Yolculuk öncesi uçuş korkusu, stres, keyif gibi çeşitli sebeplerden alkol alınıyor. Ancak seyahatin iyi geçmesi önemli oranda alkolden uzak durmaya bağlı. Kabindeki kuru ve dönüşümlü hava vücuttaki sıvı kaybının artmasına neden oluyor. Bu nedenle alkolün sıvı kaybını arttıracağını düşünürsek alkol yerine belli aralıklarda su tüketmenizi öneririz.

Turpgiller şişkinlik yapabilir

Yolculuk esnasında basınçtan dolayı şişkinlik hissedebilirsiniz. Bu nedenle şişkinliği arttıran brokoli, karnabahar ve Turpgiller ailesindeki diğer sebzelerden uzak durmanızda fayda var.

Gazlı içeceklere dikkat!

Başta meşrubat olmak üzere gazlı içecekler de şişkinlik yaratabilir. Kabindeki havanın genişlemesine bağlı olarak gazlı içeceklerin midede oluşturduğu küçük baloncukların hacminin artmasıyla şişkinlik fazlalaşır. Bu durum seyahat konforunu aşağı çeker.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account