Turistler için Mozambik’teki en gözde yerler

Turistler için Mozambik’teki en gözde yerler

Güzel çevresi ve cana yakın halkıyla Mozambik gezinizden müthiş anılarla döneceğiniz kesin. İştah kabartan yemekleri ve çok sayıda beyaz plajıyla Mozambik, sizi cennete davet ediyor. Bu egzotik ülke; şnorkel, günbatımı yolculukları, binicilik, yunus turları ve tüplü dalış gibi aktiviteler ile mükemmel bir tatil yeri.

Ponta de Ouro

Mozambique ponta

Ponta de Ouro, lüks Mozambik tatilinin özünü yakalıyor. Dalgıçlığın çok popüler olduğu Ponta de Ouro’dan yunuslarla yüzmeden dönmemelisiniz.


Maputo

Maputo

Mozambik’in başkenti Maputo, aynı zamanda kültürel bir merkez. Harika taze yemeklerin sunulduğu restoranları ve alışveriş terapisi vadeden sayısız mağazası ile Maputo’da, Mozambik’e özgü deneyimler yaşamaya hazır olun.


Gaza

Bilene

Maceracı gezginler için ideal bir nokta…Xai-Xai ve Limpopo Nehri’nin Bilene’de birleştiği bu yerde yelken, kano, rüzgar sörfü, yamaç paraşütü ve uçurtma sörfü tipik etkinliklerden bazıları.


Inhambane

Inhambane

15. yüzyılın sonlarında Afrika’da dolaştığı dönemde Vasco Da Gama,  bu güzel yeri görür görmez aşık oldu ve buraya ‘Terra de Boa Gente’ veya İyi İnsanların Toprağı ismini verdi. Adı zaten her şeyi söylüyor, tropikal resif alanları sizi hayrete düşürecek.


Vilanculos

Vilanculos

Bazaruto Takımadalarına çıkan eşsiz güzellikteki bu geçit, 6 adayı içeriyor. Yıllar içinde Vilanculos’ta sörf yapmak en popüler su sporlarından biri olmuş. Bazaruto’da ılıman iklim alanı, beklenmedik dalgalar ve bol rüzgar; sörf tutkunları için adeta bir rüya.


Benguerra Adası

Benguerra

Çeşitli hayvanlar, kuşlar ve bitki topluluklarına ev sahipliği yapan Benguerra Adası, yemyeşil ormanlar ve nefis manzarasıyla inanılmaz bir seyir. Balıkçılık için ideal olan bozulmamış ünlü plajları, tüplü dalış ortamlarıyla da öne çıkar. Benguerra Adaları hemen unutulacak gibi değil. Balinalar ve yunuslar burada sık sık görülür ve plajlarda günbatımı yürüyüşü veya rehberli ada turu, mutlaka yapmanız gerekenlerden.


Bazaruto Adası

Bazaruto2

Turkuaz sularla cennet gibi çevrelenmiş plajları, büyüleyici mercan resifleri ve nadir tropikal balıkları; keşfedilmemiş olağanüstü güzellik   Bazaruto Adası’nı okyanus aşıkları için nihai destinasyon haline getiriyor.


Magaruque Adası

Magaruque

Marlin (atlantik kılıçbalığı) ve yelken balıkçılığı okyanus safarisi ve günbatımı yolculuklar, Magaruque Adasını rahatlama, inziva ve doğal güzellik gibi kelimelerle tanımlamamızı sağlayan mükemmel bir nokta yapıyor.


Sofala

Sofala

Güzel Beira Katedrali ve Gorongosa Milli Parkı’nı da içeren ünlü cazibeleri ve saf şelalelere alacakaranlık veya şafak game drive’ları (bir safari) ile Sofala’da umduğunuzdan daha azını bulmayacaksınız.


Nampula

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Geçmişi 17. yüzyıl başlarına dayanan tarihi kasaba Ilha de Mozambique, görülmeye değer. Nampula, buranın eşsiz atmosferi ve kültürüyle bilinir. Mimari meraklıları Katedrale bayılacak ve doğa severler, Nampula’nın volkanik kaya formundaki engin ufkunu çok beğenecek.


Quirimbas Adaları

medjumbe

Tümüyle seçkin ve doğal güzellikleri arayanlar, Quirimbas Adalarının unutulmuş köşesi bu bakir Mozambik Adalarına bayılacak.


Niassa

Niassa2

Niassa rezervi ziyaretçileri burada Lugenda Vahşi Doğa Kampı’nı (Lugenda Wilderness Camp) bulacak: Afrika’nın en büyük koruma alanı. Lükse yakın konaklama imkanları ile kamp, size özel verandadan nefes kesici manzaraları izleme imkanı sunar.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account