Temmuz ayı festivalleri size harika bir yaz yaşatacak

Temmuz ayı festivalleri size harika bir yaz yaşatacak

Temmuz ayı geldi ve yanında birbirinden güzel festivalleri getirdi. Dünyanın dört bir yanında çok farklı festivaller düzenleniyor. Rock festivallerinden at yarışlarına kadar çok sayıda farklı festivaller bulunuyor. İşte biz de size Temmuz ayı içerisinde düzenlenen festivalleri sıraladık:

Mad Cool Festival

6-8 Temmuz 2017, Madrid–İspanya

Geçen yıl gerçekleştirilen pop ve rock festivali olan Mad Cool Festivali, bu yıl tekrardan tüm eğlencesi ile 6-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Madrid’de şehrin merkezine yakın bir yerde gerçekleşecek olan festivalde mega starlar sahneye çıkıp birbirinden eğlenceli şovları ile performanslarını sergileyecekler. Şehir merkezine yakın olmasından dolayı festivale merkezden toplu taşıma araçları ile 15 dakikalık bir sürede ulaşabilirsiniz. İlk yılında çok başarılı bir şekilde gerçekleşen festival bu yılda harika bir şekilde geçecek gibi görünüyor. Ryan Adams, Foals, M.I.A., Alt-J, Belle ve Sebastian ve daha bir çok ünlü kişiler ve gruplar sizleri bekliyor.

Bass Coast

7-10 Temmuz 2017 British Columbia – Kanada

2008 yılından beri Andrea Graham ve Liz Thomson tarafından yapılan Bass Coast Festival’i eğlenceli bir yaz ayı geçirmeniz için Kanada’da sizi bekliyor. British Columbia’nın doğal güzelliği içerisinde çok farklı bir festival yaşanıyor. Elektronik müzik festivalinin ötesinde underground sanat, bilim ve teknoloji topluluklarını da desteklemek amacı ile gerçekleştiriliyor. 7-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalin özelliği lokal kalma kararlığının olması. Bu nedenle her yıl 3 bin tane bilet satışa sunuluyor ve hiç ticari sponsorluk kabul etmiyorlar.

Boryeong Mud Festival

21-30 Temmuz 2017 Boryeong – Güney Kore

Güney Kore sizleri Temmuz’da kirlenmeye çağırıyor. Bu yıl 21-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan çamur festivali Boryeong şehrinde yapılacak. Boryeong bölgesi Güney Kore’nin şifalı çamur banyoları ile bilenen bir yeri. Burada gerçekleşecek festivalde kirlenerek çok eğleneceksiniz. Çamur festivalinde müzik grupları sahne alırken bir yanda da çamur boyama, çamur masaj ve çeşitli yarışmalar düzenlenir. Festivalde hem bolca eğlenin hem de çamurda şifa bulun.

Calgary Stampede Festivali

7-16 Temmuz 2017 Calgary – Kanada

Batılıların yaşam tarzlarının kutlandığı bu 10 günlük festivalde, insanlar evcilleştirilmemiş atlara biniyor. Bu sayede birbirinden eğlenceli görüntüler ortaya çıkıyor. Festivalde aynı zamanda konserler ve geçit törenleri gerçekleştirilir. 1886 yılından beri gerçekleştirilen Calgary Stampede, dünyadaki en iyi rodeo etkinliği olarak biliniyor. Ayrıca aile dostu festival olarak gösterilir. Festival alanında birbirinden lezzetleri yemeklerde bulunuyor. Tatlısından sandviçine kadar çok farklı tatlardaki yemeklerden kesinlikle yemelisiniz.

Camel Cup

15 Temmuz 2017 Alice Springs – Avustralya

Deve Kupası olarak bilinen festival, Noel Fullerton’un Keith Mooney-Smith’e meydan okuması sonucu yapılan yarışma ile başlamış. 1970 yılından beri düzenlenen yarışma bu yıl 15 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Festivalin asıl adı Lasseters Camel Cup. Avustralya Baltherskite Park’ta düzenlenen festival geçit töreni ile başlar. Sonrasında ise farklı yarışmalar ile devam eder.

Colours of Ostrava

19-22 Temmuz 2017 Ostrava, Moravo-Silesia, Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti, sizi müzik, sinema ve şiir gibi birbirinden yaratıcı sanat dallarını içinde bulunduran Colours of Ostrava festivaline çağırıyor. Festival geçen sene çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişti. Bu yılda aynı şekilde geçeceğe benziyor. Festivalde Jamiroquai, Imagine Dragons, Norah, Alt-J ve Birdy gibi birbirinden ünlü kişiler gelip sahne alacaklar. Ayrıca festivalde çocuklar içinde ayrı aktivite alanları bulunuyor.

Crop Over Festivali

1-31 Temmuz 2017 Bridgetown – Barbados

Barbadors’ta tüm Temmuz ayını eğlence ile kaplayan bir festival Crop Over. Temmuz ayında Barbados’a gidecek olursanız kesinlikle bu festivale katılmalısınız. Aslında bir hasat şenliği olan festivalde zengin danslar ve konserler sizleri bekliyor. Festivalde çeşitli müzik aletleri ve birbirinden güzel dans kostümleri ile festivalin ruhunu içinizde hissedeceksiniz. Sıcakkanlı halkı ile festivalde çok eğleneceksiniz.

EXIT Festival

5-9 Temmuz 2017 Novi Sad, Sırbistan

Avrupa’nın en iyi festivali seçilen EXIT Festival’in mottosu yaşam biçimine ve düşünce tarzına saygı duymaktır. Festival 4 gün boyunca sürecek olup elektronik, metal ve punk türleri ile ünlenmiş sanatçılar sahne alacaklar. Bu festivalde sadece şovlara değil bir de festivalin yapıldığı kaleye hayranlık duyacaksınız. 17. yüzyıldan kalma kalede harika bir festival gerçekleştiriliyor. Kale içerisinde herkes sevdiği tarzda müziği bulup o sahneye yöneliyor.

Festival d’été de Québec

6-16 Temmuz 2017 Quebec City, Kanada

Kuzey Amerika’nın en etkileyici festivallerinden olan Festival d’été de Québec, 11 gün süren upuzun bir festival. 300’den fazla şovu ile her yıl izlemeye gelenleri kendine hayran bırakıyor. Fransız şarkılar, hip-hop,elektro, jazz ve daha pek çok müzik türü ile özellikle yerel halkın ilgi gösterdiği eğlenceli bir festival. Kanada’yı gezip görmek ve yerel halkı ile tanışmak için bu festival harika bir olanak sağlıyor.

Fiesta de San Fermín

6-14 Temmuz 2017 Pamplona – İspanya

İspanya’da gerçekleşen ve buranın en ünlü festivali olan Fiesta de San Fermin, oldukça ilginç görüntülerin yaşandığı bir festival. Boğaların şehir içinde koşuşturduğu bu festivali sadece televizyondan izlemek yetmez. Kesinlikle gidip görülmesi gerekiyor. Bu festival üç bölümden oluşup 1 hafta sürmekte. İlk bölümü San Fermín Ziyafet Günü, ikincisi Antik Fuar Bayramı ve son Boğa Güreşi Festivali şeklindedir. Bu festivale katıldığınızda çok dikkatli olmasınız. Boğalar kızgın bir şekilde caddelerde koşturuyor çünkü. En iyi yüksek bir yerden olan biteni izlemeniz.

Fuji Rock Festival

28-30 Temmuz 2017 Mount Naeba – Japonya

Japon rockçılar ile tanışmaya ne dersiniz? Fuji Rock Festival’i, Japonya’nın en büyük kayak merkezleri arsında bulunan Mount Naeba’da gerçekleşiyor. Hem Japon rockçıların hem de uluslararası rockçıların sahne aldığı festival, ülkenin en büyük açık hava müzik festivali olma özelliği taşıyor. Festival içerisinde çocuklara yönelikte aktivite alanları bulunuyor. Ayrıca festivale gelmişken Japon mutfağının tadına bakmadan evinize dönmeyin deriz.

Gion Matsuri Festivali

Temmuz 2017 Kyoto – Japonya

Japonya’da Temmuz ayı çok eğlenceli geçiyor. Her yıl Gion bölgesinde Japonlar eski bir kültürel geleneklerini canlandırıyorlar. Festivalde düzenlenen geçit töreni gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Törende birbirinden büyük süslü arabalar, farklı kostümlü insanlar ve geyşalar yürüyorlar. Tören ilk olarak yaşanan doğal afetlerden korunmak amacı ile gerçekleştirilmiş. Doğal afetlerin bir daha olmaması için Tanrıya saygılarını göstermek için bu törende bir araya gelmişler.

Palio di Siena Festivali

2 Temmuz – 16 Ağustos 2017 Siena – İtalya

Yaz boyunca süren uzun bir festival sizi bekliyor. Festival Temmuzun 2’sinde başlayıp Ağustosun ortalarına kadar sürüyor. Bu festivalde at yarışları oynanıyor. Önceleri dinsel bir etkinlik olarak çıksa da zaman içerisinde sportif amaçla düzenlenen bir etkinlik haline gelmiştir. Buradaki yarışlar oldukça sert geçmekte. Hatta bazı atların üzerinden biniciler düşebiliyorlar.

Paléo Festivali

18-23 Temmuz 2017 Nyon – İsviçre

Yazın ortasında muhteşem bir müzik festivali… Festival altı farklı adımdan oluşuyor. Herkes kendi tarzına uygun alana katılarak eğlenebiliyor. Burada 250’den fazla konser ve şovlar veriliyor. Festivalde konserlerin yanında bir de yarışmalar düzenleniyor. Yaz aylarında aşırı sıcaklarla insanı bunaltmayan güzel bir iklime sahip. Festivalde Temmuz ayında olduğu için hava sıcaklığı eğlenmenize bir engel çıkarmayacak seviyelerde olur.

Melt!

14-16 Temmuz 2017 Grafenhainichen – Almanya

Melt, Almanya’da gerçekleşen elektronik müzik festivalidir. Festival Ferrepolis Müzesi içerisinde gerçekleşiyor. Bu müze 6 katlı iş makinelerinin sergilendiği Müze içerisinde olduğu içinde kendini diğer festivallerden ayrı bir yere koyuyor. Bu festivalde dünyaca ünlü elektronik müzik sanatçılarını görebilirsiniz. M.I.A, Phoenix, Bonobo, Adam Beyer bunlardan sadece birkaçı. Üç gün dolu dolu müzik eğlencesi ile harika bir festival geçireceksiniz.

Noisily Festival

7-10 Temmuz 2017 Leicester-İngiltere

İngiltere’nin en yüksek sesli festivali Noisily Festival… Kırsal alanda bulunan konumu ile ses kısıtlamalarına takılmadan gerçekleşen festivalde eğlencenin tadını çıkarın. Festivalin davul, elektro, bas gibi müzik aletleri kullanıyor. Böylece sesin çok yüksek çıkmasını sağlıyorlar. Festivalin samimi ortamını korumak için hiçbir sponsor ile anlaşma yapmadan gerçekleştiriliyor. Kırsal ortamın doğası ile iç içe geçebileceğiniz bu etkinlik size farklı bir deneyim yaşatacak.

Nowhere Festival

4-9 Temmuz, 2017 İspanya

Amerika’da düzenlenen Burning Man’in İspanyol versiyonu gibi olan Nowhere’e dünyanın dört bir yanından izleyiciler geliyor. Festival anı yaşama prensibi ile düzenleniyor. Böylece festivale gelecek olan kişiler teknolojik aletlerinden birazcık uzaklaşmalılar. Alanda her türlü sanat eserinden görmeye, sağlıklı yaşam workshoplarına katılmaya kadar çeşitli imkanlar bulunuyor. Bu festivalin nasıl gerçekleşeceğini katılımcılar belirliyor. Festivalden önce yapılan toplantıya katılımcılar katılıyor. Burada festival ile ilgili kararlar alınıyor.

Valley Rock Festival

28-30 Temmuz 2017, Icheon – Güney Kore

Birbirinden ünlü grupların ve şarkıcıların katıldığı bol renkli ve eğlenceli geçen büyük bir festivaldir. Bu yaz 28-30 Temmuz tarihlerinden düzenlenen rock festivali sizi Güney Kore’ye çağırıyor. Geçmiş yıllarda göz alıcı havai fişek gösterileri, şişirilebilir kayaklar ve havuzları ile gelen herkesi çok eğlendirmişti. Festivalde fötr şapkaları ile erkekler ve saçaklı şapkaları ile kadınlar gelen herkesi festival havasına sokuyor adeta. Kore’ de rock festivali kültürü daha yeni yeni başlamış olmasına rağmen bu kültürü ne kadar benimsediklerini festivale katıldığınız zaman anlıyorsunuz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account