Tatil rotanızı burcunuza göre belirleyin

Tatil rotanızı burcunuza göre belirleyin

Tatil rotanızı belirlerken kafanız karıştıysa karakterinize ve yaşam tarzınıza uygun standartlarda bir tatil ve damak zevkinize göre lezzetler için burçlara göre tatil önerilerine göz atmaya ne dersiniz? Evet, doğru duydunuz. Tam olarak ne istediğinizi bilemediğinizde burcunuzun özelliklerinden yola çıkabilirsiniz. Maceraperest ve aceleci bir Koç, hırslı, görselliğe önem veren ve beklentilerinin karşılığını almak isteyen bir Aslan veya sağlıklı beslenmeyi seven doğa tutkunu bir Başak olabilirsiniz. Burcunuza ve damak tadınıza göre enfes lezzetlerle tanışacağınız, dolu dolu bir tatil için burçlara göre tatil önerilerimize, gelin birlikte göz atalım.

1. Koç

Dağcılık, dalış, yamaç paraşütü gibi cesaret isteyen doğa sporlarını seven Koç burcu için ilk önerimiz: Fethiye! Doğal güzelliklerinin yanı sıra Ege mutfağının en lezizlerini kolayca bulabileceğiniz turistik bir merkez olan Fethiye’de dünya mutfağından da dilediğiniz tarzda yemeğe kolayca ulaşabilirsiniz. Maceracı ruhunun neden olduğu aceleci yemek alışkanlıklarıyla tam bir fast food delisine dönüşen Koç burcunun damak zevkine uygun birçok farklı lezzet, Fethiye’de mevcut. Yurt dışından bir öneri isterseniz, rotanızı pratik kanepeleri ve mezeleriyle ünlü İspanya’ya çevirmeniz gerekiyor. Zaten, Koç burçlarının adrenalin ihtiyacını karşılamak için her yıl İspanya’da düzenlenen boğa güreşleri yeter de artar!

2. Boğa

Boğa burçları yemek yapmaya ve çikolataya düşkünlüğüyle bilinir. Aynı zamanda lükse bayılırlar. Bu lüks tutkusunu sofraya taşıyan Boğa burçları için yemeklerin lezzetinin yanı sıra sunumu da son derece önemlidir. Hal böyle olunca, yemekleri adeta bir sanat eserine dönüştüren İtalyan ve Fransız mutfağını yakından tanımak isteyeceklerdir.

3. İkizler

Dengesiz ruh haliyle nam salmış olan İkizler için burçlara göre tatil planı yaparken gittiği yerin mutfağı ve meşhur yemekleri seçim yaparkenki öncelikleri arasında yer almayacaktır. Çünkü, yemek onlar için daima ikinci plandadır. Yalnızlıktan hoşlanan İkizler hem deniz, kum, güneşin tadını doyasıya çıkarmak hem de tarihi güzellikleri aynı anda keşfetmek isterler. Sakinlik istediklerinde sığınacakları bir liman da, eğlenmek istediklerinde gidecekleri gece kulüpleri de daima elinin altında olmalıdır. Siz de burçlara göre tatil rotası belirlemek isteyen kararsız bir ikizler burcuysanız, meşhur beach cluplarında eğlenip sakin koylarında dinlenebileceğiniz İzmir ve Muğla kıyılarını tatil rotanıza ekleyebilirsiniz.

4.Yengeç

Burçlara göre seyahat rehberi oluştururken, neredeyse adı sanı unutulacak burçlardan birisidir Yengeç. Evcimen ruhu çok uzaklara gitmeyi istemez ve yalnızlıktan hoşlanmaz. Mutfakta ise sevdikleri için harikalar yaratmayı ve paylaşmayı sever. Sıcak, sakin ve huzurlu bir ev ortamı sunan Karadeniz kıyılarından başlayan ve İtalya’nın sahil şeridinde yer alan Atrani, Castelsardo, Alborebello ve Monte Isola gibi butik kasabalara uzanan bir tatil rotası, yöresel lezzetleri deneyerek gelenekselliğin tadını çıkarmaktan hoşlanan yengeç burcu için ideal olacaktır.

5. Aslan

Mükemmeliyetçi Aslan burçları tatilde de yemekte de en iyisini hak ettiklerine inanırlar. Deniz keyfi yapmak isteyen Aslan burçları tropik lezzetler eşliğinde eşi benzeri bulunmayan okyanus kıyılarının tadını çıkarmak için rotasını Maldivler’e veya Karayipler’e yöneltebilir. Gösterişi seven Aslan burçları için Seyşeller de iddialı bir seçenek olabilir. Ancak tatilin odak noktasında yemek olacaksa mutfak kültürü ile göz dolduran Fransa, İtalya, Çin, Tayland ve Meksika arasından dilediklerini, kendileri belirleyecekleri burçlara göre seyahat destinasyonları arasına ekleyebilirler.

6. Başak

Sağlıklı beslenmeyi yaşam şekli haline getiren Başak burçları tatilde de bu alışkanlıklarından vazgeçmek istemezler. Doğal besinleri sevdikleri gibi doğa ile iç içe vakit geçirmekten de hoşlanan Başak burçları için bol yeşillikli Akdeniz mutfağının hakim olduğu sahil şehirleri ideal olacaktır.

7. Terazi

Damak tadı kadar sofranın estetiği de önemli olan Terazi burçları için kaliteli şaraplar ve baharatlı yemekler vazgeçilmez. Mükemmeliyetçi teraziler rotasını öncelikle Paris’e çevirmeli! Soslu ve şekerli gıdalarla da arası iyi olan Teraziler, Meksika mutfağından da hoşlanabilirler…

8. Akrep

Baharatlı ve acılı lezzetlerden hoşlanan Akrep burçları otantik yemekleri ve birbirinden lezzetli dipsoslarıyla Meksika’dan başlayan bir seyahat rotası oluşturabilir. Ayrıca burçlara göre tatil planı yapmak isteyen Akrepler, bayıldıkları soya fasulyesi lezzetini yerinde tatmak için rotalarını Doğu Asya’ya çevirerek Çin ve Tayland mutfağında yer alan orijinal lezzetleri deneyebilirler.

9. Yay

Farklı lezzetlere açık olan Yay burçları etnik tatlardan hoşlanır. Bu anlamda bol baharatlı yemekleriyle ünlü Hindistan mutfağını denemek Yay burçları için iyi bir fikir olacaktır.

10. Oğlak

Toprak gurubunun çalışkan üyesi Oğlak burçları için emek verilen her yemek kutsaldır. Yemeği yapan aşçıya sonsuz saygı duyar ve ne kadar aç olursa olsunlar yemeklerinin iyi pişmesini sabırla bekleyebilirler. Ev yemekleri ile de arası iyi olan Oğlaklara önereceğimiz tatil rotası elbette ki Yunanistan! Ama sanmayın ki Oğlakların çikolata aşkını unuttuk! Mükemmel çikolataları keşfetmek içinse burçlara göre tatil rotamızda onlara Belçika’yı öneriyoruz.

11. Kova

Mutfakta kuralların dışına çıkmayı seven Kova burcu, sıra dışı lezzetleri denemekten zevk alır. Bu anlamda acı, ekşi, tatlı ve tuzlu birçok lezzetin bir arada kullanıldığı farklı yemekleriyle ünlü Asya mutfağı ilgilerini çekecektir. Burçlara göre tatil planı yapmak isteyenler, yeni lezzetler keşfetmek için rotasını Çin’e ve Tayland’a çevirebilir.

12. Balık

Balık burcu ise bilindiği üzere duygusallığıyla ünlü. Yemek seçimlerinde ise oldukça kanaatkar. Bu anlamda İspanya’nın farklı tatlardaki meze ve kanepeleri Balık burcu için de ideal seçenekler arasında sayılabilir.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account