Taormina kasabasına mutlaka gitmek için 5 neden

Taormina kasabasına mutlaka gitmek için 5 neden

Aylin Saraçoğlu – Sicilya’nın Taormina kasabası gerçek olamayacak kadar güzel bir yer.

Burayı o kadar çok sevdim ki, bir lokantada veya otelde garsonluk, bulaşıkçılık artık ne iş olursa bulsam da yeter ki burada kalsam diye düşündüm. Belki ben döndüm ama kalbim Taormina’da kaldı…

yoldasin_taormina_Tepeden-görüntü

Katanya şehrine 1 saat kadar uzaklıkta olan, bir tarafta eşsiz bir deniz, diğer tarafta Etna Dağı’nın heybeti ile çevrili bu kasaba, gelen herkesi tutkunu yapıyor.

Pekiyi, buraya gitmek için 5 neden nelerdir? Okuyun ve hemen yola koyulun. Veya en iyisi siz biran önce yola çıkın, yazımı yolda da okuyabilirsiniz zaten.

1- Olağanüstü doğal güzellik

yoldasin_Taormina-kayalıklar

Sicilya’nın bu küçük kasabasına daha yaklaşırken sizi eşsiz manzaralar karşılıyor. Makinenizi hazır edin ve üzerinde 1-2 evin olduğu küçük kayalıklı adacıkları, denize kadar inen ağaçlıklı plajları, kumsaldan denizin içlerine kadar uzanan kum tepecikleri, mavinin bin bir tonunu barındıran denizi, pırıl pırıl parlayan kum ve çakıltaşlarını fotoğraflayın.

2- Ünlülerin ve beyaz perdenin favori yeri

yoldasin_Dolce-Vita

Dünyanın gelmiş geçmiş en güzel yıldızlarının favori tatil yerine hoş geldiniz. Richard Burton tarafından Elizabeth Taylor’a evlilik teklifi yapılan yerdesiniz. Taormina Film Festivali de her yıl pek çok film yıldızını buraya çekiyor. 1955 yılından bu yana gerçekleştirilen bu köklü festivalin de etkisiyle Taormina kasabasını favori tatil yerleri yapmışlar arasında Sophia Loren, Cary Grant, Robert De Niro, Marlon Brando, Audrey Hepburn, Gregory Peck sayılıyor.

3- Tam bir alışveriş cenneti

yoldasin_taormina_Elbiseler

Birbirinden cazip şık, farklı, tasarım ürünler sizi bekliyor. Pamuklu, dökümlü tarzdaki kıyafetler; adınızın hemen oracıktaki dikiş makinesiyle işlendiği örtü, havlu, önlük, el bezi gibi aksesuarlar; tablolar; ev yapımı makarnalar, reçeller, baharatlar, otlar; biblolar, el yapımı bez bebekler v.b. gibi çeşitli ürünlere bayılacaksınız. Ara sokaklardaki meyve satıcıları da kasabaya ayrı bir renk katıyor.

4-Sessiz ve sakin

yoldasin_taormina_Sokak

Taormina’nın ana caddesine ve ara sokaklarına araç giremiyor. Sadece yayalara açık olduğundan özgürce dolaşabiliyorsunuz. En büyük caddesi olan Corso Umberto’nun ortasındaki Piazza Aprile meydanı ise muhteşem manzarası ile büyüleyici. Yüzlerce metre dimdik aşağıya inen tepenin altındaki deniz ve ilerideki heybetli Etna Dağı… Burayı seyretmek bile paha biçilemez!

5-Kusursuz lezzetler

yoldasin_Elisabeth-lokanta

Karnınız acıkmaya başlamıştır… Elizabeth Taylor’un büyük aşkı Richard Burton’dan evlilik teklifi aldığı Ristorenta Cinque Archi restoranında romantik dakikalar yaşamaya ne dersiniz? Veya benim yaptığımı yapın denize tepeden bakan harika bir manzaraya sahip Granduca restoranına gidin. Cam kenarındaki masalardan birini de kaparsanız değmeyin keyfinize! Menüde çeşit çok, benim tercihim olan ton balıklı pizza enfesti. Hararetle tavsiye ederim. “Ben daha acıkmadım sadece bir şeyler içeyim diyorsanız”, Wunderbar veya Morgand Bar tercihiniz olabilir. Sonrasında da buranın meşhur dondurmaları çok iyi gider.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account