Stockholm gece hayatının en gözde mekanları

Stockholm gece hayatının en gözde mekanları

Geceleri partileriyle canlı bir şehir olan  Stockholm’de, içecekler gerçekten pahalıdır. Kentte Stureplan Meydanı ile birlikte Södermalm alanı kulüp ve barlarıyla meşhurdur. Burada bar veya kulüplere gece yarısından önce gidin çünkü 12’den sonra tempo yavaşlamaya başlıyor.  Stockholm’de en tercih edilen ve en ünlü 10 seçeneği sizler için derledik:

1 Condo

placeholder-nightlife

Stockholm gece yaşamına yeni eklenmiş olan Il Conte, Östermalm’ın en ünlü İtalyan restoranıdır. İçi karanlık ve ağırbaşlı bir zarafet taşıyan Condo’ya, özellikle kokteylleri için gelmelisiniz. Lezzetli baharatlı Tayland Mojito’sunu, kişnişli içkisini, zencefil ve kırmızı biberi deneyin. Tatlıya düşkünler için Rhubarb böreği ve Martini Çikolatası’ndan daha güzel bir tatlı seçeneği olamaz. Oldukça pahalı ancak kokteyllerin kalitesi gerçekten çok iyi. Giriş için en az 23 yaş sınırı bulunuyor. (661 58 10)


2 Absolut Ice Bar

Absolut Ice Barfggh

Kelimenin tam anlamıyla Stockholm’ün en havalı mekanı olan Absolut Ice Bar, tamamen buzdan yapılmış olup yıl boyunca sıfırın altında sıcaklıktadır. Sıcak bir ceket ve eldiven ödünç veren mekanda, yetişkinlere cam bir kapta (buzdan yapılmış) buzlu votka ikram edilir. (+46(0)8-50-56-31-24)


3 The White Room

the white room

2005’te açılan bembeyaz boyanmış ve taze çiçeklerle süslenmiş The White Room (Beyaz Oda), ferah ve modern bir görünüme sahiptir. Aslında bir gece kulübünden çok bir restorana benzer. Ancak gece 1 civarında buranın bir parti için düzenlendiği şüphe götürmez olur. The White Room, kısa zamanda genç ve paralı çevrelerin gözdesi oldu.
Giriş için en az 23 yaşında olmak gerekiyor.


4 Sturecompagniet

sturecompagniet_nattklubb_stockholm

Stockholm’deki cuma ve cumartesi gece turunuzda; 1989’da açılan büyüleyici gece kulübü Sturecompagniet, Stureplan çemberinin en önemli durağıdır. Kulübe girişi engellenen iki adamın güvenlik görevlisi ve 3 müşteriyi öldürüp birçok kişiyi yaraladığı 1994 Stureplan katliamından sonra sadık müdavimleri sayesinde, Sturecompagniet ayakta kalmaya devam etti. 829 metrekare alana sahip kulüp çeşitli barlar, sarmal merdiveni ve samimi odaları ile 2003 yılında tamamen yenilenmiştir. Çok değişik yaş, tarz ve ulustan insanların buraya geldiği kulübe, 23 yaşın altında giriş mümkün değildir. (+46(0)8-545-034-48)


5 Berns Nightclub

berns-stockholm

Kraliyet Drama Tiyatrosu’nun karşısında yer alan ve görkemli köşk olan Berns, 1863’ten beri eğlenceye adanmıştır. Strauss, Edith Piaf, Josephine Baker ve Marlene Dietrich gibi birçok isim; kalabalığın arasında muazzam kristal avizelerin altında oturdu. Böyle bir mekan, normalde opera veya konser salonu olarak kullanılırdı ancak eşsiz Berns, genç kalabalıkların isteğine çok iyi uyum sağlamış durumda. Eski ihtişamını modern minimalizm ile başarıyla birleştiren mekanla, dünyanın hiçbir gece kulübü rekabet edemez. Restoran, cumartesi ve pazar akşamları gece 3’e kadar açıktır. 23 yaşın altında giriş mümkün değildir.
(+46(0)8-566-322-22)


6 Café Opera

Fashion-show-café-opera-stockholm-tcbc

Meydanın karşısındaki Grand Otel’de kalan film yıldızları, sanatçılar ve kraliyet üyelerinin ilk durağı her zaman VIP bir mekan olan Café Opera’dır. Gece yarısından sonra Şampanya kokteyllerinden magnum Moët şişelerine doğru değişim gerçekleşir. Parti gerçekten ısınmaya başladığında limuzinler gelir ve konuklar barda dans yeteneklerini sergilerler. 23 yaşın altında giriş mümkün değildir.
(+46(0)8-676-58-07)


7 Fasching

Fasching

Cosmopol Gazino’sunun hemen yanıbaşındaki Fasching, İskandinavya’nın en iyi caz kulübüdür. Stockholm’deki barların çoğunun aksine burası pasaklı ve daha rahat bir his yaşatır. Magnus Räms ve Robert Baum’un ruhlarını tarif eden müzikleri: 60’lar, 70’ler, funk, rare grooves, soul-jazz ve daha fazlası ile uzun zamandır cumartesi gecelerinin en iyisidir. Kulübün en heyecanlı müdavimleri Quadrophenia filminden çıkmış gibidir. Konserler için 18 yaş sınırı, gece kulübü için 20 yaş sınırı vardır.
(+46(0)8-534-829-64)


8 Kvarnen

Kvarnen

Bu tarihi mavi bilezikli taverna, son zamanlarda Södermalm’daki en sıcak gece pub’larından biridir. Bir restoranı da olan bira salonu; biftek tartare, kızarmış ringa balığı havyarı, tavada kızarmış mantarlı ren geyiği ve oxcheek bourguignonne gibi geleneksel İsveç yemekleri sunar. Klasik İsveç böreği Västerbotten de sunan restoran, ortalama 33 doları bulan haftasonu brançlarıyla oldukça popülerdir. Bar, müdavimlerine özel içki sunumları da gerçekleştirir.
(+46 (0) 8 643 03 80)


9 Casino Cosmopol

cosmopol2

Stockholm’ün ilk gerçek gazinosu kesinlikle bir Bond filminden çıkmıştır. 1912’de inşa edilen ve önceleri Palladium olarak adlandırılan mekan, ilk olarak bir sinema salonu ve balo salonu olarak kullanıldı. 4 katlı mekanda birçok restoran ve bar bulunur. Restaurant 21, eski sinema balkonunda yer alır. Kimliğinizi getirmeyi unutmayın. Güvenlik nedeniyle tüm müşteriler kayıtlı ve fotoğraflıdır. Giriş için en az 20 yaşında olmanız gerekir.
(+46(0)8-781-88-00)


10 Patricia

Patricia

Parti teknesi Patricia, iç mekanda bulunan 5 ve yazları kullanılan dışa mekandaki iki barıyla 80’lerden berihizmet veriyor. Patricia’nın ilginç bir tarihi vardır: Tatile çıkan İngiliz kraliyet ailesinin yatına eşlik eden ve resmi işlerde kullanılan Patricia, Normandiya’ya asker çıkarıldığı zaman da gizli bir görev üstlenmiştir. Patricia gemisinde bulunan Winston Churchill ve Kraliçe Elizabeth II, eğer yaşasalardı, muhtemelen şu anda pazarları efsanevi gay gecelerinin yaşandığı bu gemide bu tarz eğlenceleri asla onaylamazlardı. Çok karışık bir kalabalığa sahip bara, giriş için minimum yaş 20’dir.
(+46(0)8-743-05-70)

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account