St. Petersburg’un kalbi Nevsky Caddesi’nde atar

St. Petersburg’un kalbi Nevsky Caddesi’nde atar

St. Petersburg’un en geniş caddesi tam 14 kilometre boyunca uzanan Moskovski Caddesi’dir. Bu caddeden dümdüz devam ederseniz Moskova karayolu başlar. Yani Moskovsky aslında St. Petersburg ile Moskova’yı birbirine bağlayan 700 kilometrelik bir cadde olarak bilinir.

Ancak St. Petersburg’ta hayatın kalbi ana cadde Nevsky’de atar. 4.5 kilometrelik cadde boyunca, alışveriş yapabilir, tarihi mekanları gezip cafelerde çay kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Cadde boyunca nereleri gezmelisiniz?

Cadde üzerindeki mola duraklarından birisi mutlaka Elisiev Pastanesi olsun. Elisiev kardeşler tarafından kurulan bu tarihi pastane, İstiklal Caddesi’ndeki Markiz Pastanesi gibidir.

Özellikle hafta sonları bu pastaneye gidip canlı müzik dinleyerek Napolyon pastasının tadına bakmanızı öneririm.

Pastaneden alışveriş yapmayı da ihmal etmeyin. Çikolata ve şekerlemelerden zeytinyağlarına ve ev yapımı votkalara kadar pek çok seçenek mevcut.

Dizayn pastaların satıldığı bu pastanede bir çorba kaşığı havyar yaklaşık 500 Euro civarında.

Singer binasını mutlaka gezin

Nevsky Caddesi’ndeki bir başka uğrak noktanız da tarihi Singer binası olabilir.  1840’lardan itibaren Singer’in ana binası olarak kullanılan yeşil bronz çatılı bir binadır burası.. Komünizm zamanında çarlık kapandıktan sonra kitapçı dükkanına dönüşür bu bina… Turistlerin uğrak noktası olan binanın iki katı kitapçı olarak, üst katı ise pastane restoran olarak hizmet veriyor.

Caddeyi terastan izleyin

Yine caddenin ara sokakları arasında yer alan Terrace Restaurant ise modern Avrupa yemeği yemek için ideal bir noktadır. Terrace Restaurant’ı güneşli bir günde tercih edin ve Kazan Katedraline’ne bakarak burada yemek yiyin.

Bu arada cadde üzerinde gezerken hava güzelse kanal turlarına katılabilirsiniz. Bu turların tamamı Rusça yapılıyor ve yaklaşık 800 Ruble ödüyorsunuz. Kanallar arasında dolaşırken kendinizi Venedik’te gibi hissediyorsunuz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account