St. Petersburg’taki en popüler 6 restoran…

St. Petersburg’taki en popüler 6 restoran…

St. Petersburg’ta güzel bir yemek yemeye ne dersiniz? Birbirinden farklı mutfakları burada tadabilirsiniz. Şehirde İtalyan, Kafkas ve Özbek mutfakları gibi daha pek çok mutfağın yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. İşte St. Petersburg’taki popüler 6 restoran…

Mamalyga Restaurant – Kazankaya

St. Petersburg’ta Kafkas mutfağının en lezzetli yemeklerini Mamalyga Restaurant’nda yiyebilirsiniz. Restoranın yemeklerinden dekorasyonuna kadar her şey bu atmosferi yansıtacak şekilde belirlenmiş. Mamalyga’nın menüsünde Kafkas mutfağının en lezzetli yemekleri bulunuyor. St. Petersburg’un lüks restoranları arasında bulunuyor. Burada yemek için ortalama 1500 Ruble ödeyebilirsiniz. Yani yaklaşık 100 Türk Lirası’na denk geliyor.

Sunduk Art Cafe – Furshtatskaya

Furshtatskaya’da bulunan Sunduk Art Cafe, sanatseverler için çok güzel bir yer. İçeride müzisyenlerin performanslarını sergiledikleri küçük bir sahne bile bulunuyor. Özellikle caz tarzındaki müzikler burada çalınıyor. Kafede otururken etrafınıza bakmaktan eminiz ki yemeği unutacaksınız. Menüsü ağırlıklı olarak kırmızı et ve deniz ürünlerinden oluşuyor. Et spesiyalleri arasında sıcak ördekli salata olan”Flirt” en çok sevilen yemekleri arasında.

Brichmula Restaurant – Komendantsky

Kafkas mutfağına karşı damak tadınız uygun değilse o zaman Özbek mutfağını tercih edebilirsiniz. Restoranda Özbek kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ulusal desenler, ahşap mobilyalar, desenle tabaklar, süs halılar ve bunlara ek olarak Özbek mutfağının eşsiz lezzetlere sahip yemekleri… St. Petersburg’da yemek için tercih edilebilecek lüks restoranlar arasında bulunuyor. Ortalama bir yemek için 1300 Ruble ödeme yapabilirsiniz. Türk Lirası olarak yaklaşık 90 Lira’ya denk geliyor.

Jamie’s Italian Restaurant – Konyushennaya

Dünyaca ünlü şef Jamie’nin St. Petersburg’ta da restoranı bulunuyor. İtalyan yemeklerinin en lezzetlisini Petersburg’ta bulabilirsiniz. Buras Jamie’nin Rusya’da ki ilk restoranı olma özelliği taşıyor. Menülerde ki her bir yemek için özel malzemeler seçilir. Restoranın içi eski bir bina mimarisi ile dekore edilmiş. Tuğla kemerli tavanlar içeri girer girmez hemen insanın dikkatini çekiyor.

Korushka Restaurant – Petropavlovskaya

St. Petersbug’taki lüks restoranlar arasında bulunan Koryushka Restaurant, şehrin kalbinde bulunuyor. Neva Nehri manzarası karşısında güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Ahşap mobilyalar ve saksılardaki yeşil bitkiler ile sade bir şekilde dekore edilmiş olan Korushka, çok konforlu bir görünüme sahip. Bu restoranda bir yemek için ortalama 2000 Rubi harcayabilirsiniz.

Cuba28 – Gorokhovaya

St. Petersburg’ta kendinizi Küba’da hissedebileceğiniz bir yer. İçeride muhteşem bir atmosfer var. Menüsü içecekler, hamburgerler ve biftekler ile süslenmiş. Yemeklerinin hepsi birer lezzet harikası. Arkada çalan Küba müziği ile keyifli bir yemek sizleri bekliyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account