Sizce dünyadaki en büyük yolcu gemisi hangisi?

Sizce dünyadaki en büyük yolcu gemisi hangisi?

Yolcu gemileri ya da diğer bilinen adı ile Cruise’lar denizin üzerinde yüzen dev oteller adeta…  Şu anda denizin üzerinde öyle bir yolcu gemisi yüzüyor ki dünyanın en büyüğü o. Harmony of the Seas adındaki bu gemi tam 362 metre uzunluğunda. Yaklaşık 7000 yolcu kapasiteli olan dünyanın en büyük yolcu gemisi, 9 Mayıs 2014’de yapımına başlanmış ve suya 19 Haziran 2015’te indirilmiş. Bu kadar büyük bir geminin 1 yıl içinde yapılması sizce de çok şaşırtıcı değil mi?

226 bin ton ağırlığında ve 16 katlı geminin içinde olanları görünce daha çok şaşıracaksınız. Bu geminin içinde 2000’in üstünde çalışan bulunuyor. Sörf okulundan tutunda robotik garsonlara kadar her şey var. Geminin burun kısmında helikopterlerin inebileceği bir pist bile bulunuyor. Farklı amaçlarla kullanılan toplam 18 tane güvertesi var. Bu güvertelerden 16 tanesi misafirlerin kullanımına açık.

Gemide çok fazla aktivite alanı bulunuyor. Bunlardan bazıları dans şovları, tırmanma duvarı, aquapark, yüzme havuzu, park, güneşlenme terası, küçük bir lunapark , zip line, golf, tiyatro, buz pateni, sinema salonu var. Ayrıca Dünya mutfaklarının birbirinden lezzetli yemeklerini bulabileceğiniz A La Carte restoranları var.

Harmony of the Seas Atlantik Okyanusu, Karayipler, Bahamalar, Akdeniz, Norveç Fiyortları, Kanarya Adaları gibi birbirinden harika destinasyonlara gidebiliyor. Eminiz ki bu yerleri gemi ile keşfetmenin tadı da bir başka olur.

Harmony of the Seas’ın odalarının hepsi lüks bir şekilde dekora edilmiş. Geminin odalarında çok konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Bazı odalarında balkon bulunuyor. Bu balkonlardan okyanusun üzerinden güneşin doğuşunu keyifle izleyebilirsiniz.

Gemide çocuklu ailelerde unutulmamış. Çocuklar için oyun alanları ve şovlar gerçekleştiriliyor. Ayrıca çocuk bakım odaları da bulunuyor. Anne ve babalar güzel bir akşam yemeği yerken çocukları ile görevliler ilgilenebilir. Aynı zamanda çocukların eğlencesi için onlara uygun aqupark da bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account