Şili’de büyüleyici güzellikteki plajlar…

Şili’de büyüleyici güzellikteki plajlar…

Amerika’nın güneyinde dimdik bir sopa gibi duran ülke, Şili. Upuzun bir kumsala sahip bu ülke. Tabii ki bu sayede birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapıyor. Okyanusa kıyısı olduğundan mıdır bilinmez ama denizin rengi bir muhteşem. Kumların rengi de aynı şekilde. Güneşin sıcaklığı ise bir başka hissedilir burada. İşte Şili’deki bu görülesi güzellikteki plajlar…

Arica

Şili’de güneşi iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir yer. Arica genellikle sörf yapanların gözde plajları arasında. Muhteşem dalgaları ile tüm sörfçüleri buraya çekiyor. Aynı zamanda güzel iklimi ve sıcak plajlarının yanına bir de romantik gün batımı eklendiğinde ne kadar keyifli bir plaj olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Playa Blanca Tongoy

Sedefli gibi bembeyaz kumları ile tüm turistleri kendine büyüleyen bir yer Playa Blanca Tongoy. Coquimbo yakınlarında bulunan bu plaj yumuşacık beyaz kumlara sahip. Dalış tutkunları için ideal bir yer. Şnorkel gibi dalış aktiviteleri hem yaşlılar hemde çocuklar için ideal bir spor türüdür.

Canelillo

Algarrobo’da bulunan Canelillo adındaki plaj masmavi suları ile ünlü. Sıcak suyu, sakin dalgaları ve yumuşacık kumlarından bahsetmeyi de unutmamak gerekiyor. Tabii bu yönü ile de çocuklu ailelerin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Biraz kalabalık bir plaj. Adımınızı atar atmaz rengarenk şemsiyeler dikkatinizi çekiyor.

Matanzas

Derin bir nefen alın ve Matanzas’ta güneşe bir selam verin. Şili’de sörf yapılabilecek en güzel plajlar arasında bulunuyor. Güzel dalgları ile rüzgar sörfü, kürek sörf ve kitesurf için ideal bir yer. Plaj bu dalgalara rağmen çok huzurlu bir atmosfere sahip. Deli dalgalar yerine huzur dolu yumuşak ama bir o kadar da sörf için ideal dalgalara sahip. Plajda küçük bir yürüyüş yaparak çevredeki yaşantıya bir göz atmanızı tavisye ederi. Bu yürüyüş esnasında gürültücü deniz kuşlarının meraklı bakışlarına denk gelebilirsiniz.

Ahui plajı

Ancud’da bulunan Ahui plajı, büyük kaya oluşumları ile biliniyor. Yemyeşil bitki örtüsünün altında muhteşem bir plaj sizleri bekliyor. Çocuklu ailelerin de seyahat rotaları arsında yer alıyor. Bir yandan su sporu ile uğraşıp bir yandan da deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Plajda üzerinizi rahatlıkla değiştirebileceğiniz soyunma odaları bulunuyor.

Viña Del Mar

Şili’deki plajlar arasında bahsedeceğimiz son yer Vina Del Mar. Tabii bizim saymadığımız ülkede başka güzel plajlarda var. Biz sadece 6 tanesini sizin için kaleme aldık. Geri kalanları keşfetmek sizde. Vina Del Mar beyaz renkli kumsallara sahip. Yemyeşil ağaçlar ve bitki örtüsü tarafından çevrelenmiş bu yere “Bahçe Kent” diyorlar.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account