Şanghay’da tekne turu yapabileceğiniz en güzel yerler…

Şanghay’da tekne turu yapabileceğiniz en güzel yerler…

Çin’in önemli liman kenti olan Şanghay’da hem modernliği hem de gelenekselliği bir arada görebilirsiniz. Şehirde tekne turu yapabileceğiniz güzel kanallar bulunuyor. Muhteşem bir Şanghay turu yapmak istiyorsanız mutlaka tekne turuna çıkmanızı öneririz. Şehrin hem geleneksel yanını hem de modern yanını görmek için bu teknelerden seyretmelisiniz. İşte Şanghay’da tekne yapabileceğiniz en güzel yerler:

The Bund

Şanghay’ın simgesi olan The Bund deniz kenarına boylu boyunca yapılmış olan uzun bir yol. Şanghay turu yapan seyahatseverlerin en uğrak noktalarından biri. Bu yolda yürüdükten sonra bir de şehre Huangpu Nehri üzerinden tekne ile seyretmenizi öneririz. Tüm modernliği ile gökdelenler ve gelenekselliği ile de otantik sömürge binalarını.

Zhouzhuang

Şehrin en geleneksel halini görmek için Zhouzhuang’ta bir tekne turuna çıkabilirsiniz. Venedik’teki gondollara benzeyen küçük teknelerde gezinti yapılıyor. Burası Şanghay’ın en popüler su köylerinden biri. Köyde 50 kilometrelik bir tekne turu yapabilirsiniz. Bu turda eski köprüleri ve evleri yakından görebilirsiniz.

Nanxun

Şanghay’da Zhouzhuang’tan sonra en popüler olan su köylerinden bir diğeri de Nanxun. Buraya ulaşmak için iki saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Bu köy içinde de tarihi köprüler bulunuyor. Şanghay’ın en az ticaretle uğraşan yeri olduğu için diğer yerlere nazaran daha sakindir. Huzur dolu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Luzhi

Song, Yuan, Ming ve Çing hanedanlarının inşa ettiği sayısız eski taş köprülerin arasında dolaşabileceğiniz güzel bir yer var. Luzhi adındaki kasaba “Çin Antik Köprüleri Müzesi” olarak adlandırılıyor. Bu küçük kasabada 72 tane köprü bulunuyormuş fakat günümüze 41 tanesi ulaşabilmiş. Köprüler in hepsinin tasarımı ve stili farklıdır. Çıkacağınız tekne turu ile bu köprüleri keşfedebilirsiniz.

Qibao

Şehir merkezinden 18 kilometre uzaklıkta bulunan Qibao, Çin’in antik kentlerinden biri. Bu su kasabasında aslında popüler olan şey tekne turu yapmak değil. Qibao’nun pazarlarında alışveriş yapmak için buraya geliyorlar.  Qibao Old Street adındaki caddesinde hediyelik eşya alabileceğiniz çok güzel yerler var. Ama tabii ne kadar bu caddesi popüler olsa da tekne turu da yapmanızı öneririz. Çünkü kasabanın evlerinin mimarisi görülmeye değer. Tekne turu ile evleri yakından görebilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account