Şanghay’a özgü yemekleri burada yiyin

Şanghay’a özgü yemekleri burada yiyin

Şanghay, sanayi şehri kimliğinin dışında günümüzde oldukça turistik bir kent olarak biliniyor. Şanghay’ın merkezinde gerçek Çin kültürünü deneyimleyebileceğiniz özel bir bölge bulunuyor: Chenghuang Tapınağı..

15. yüzyılda kurulan Chenghuang Tapınağı aslında bölgeye de ismini vermiş durumda. Tapınağın etrafında irili ufaklı dükkanlar bulunuyor. Burası son derece işlek bir bölge haline dönüşmüş durumda…Yani Çinliler tapınaktan bahsederken, etrafını da kastediyorlar.

Chenghuang Tapınağı’nda Şanghay’a özgü yemeklerin yendiği bir sokak bulunuyor. Bu sokakta birbirinden farklı restoranlar bulunuyor.

Bu restoranlar arasında en fazla nam salanı ise Nanxiang Baozi… Burası, Çin’e özgü pişirilen Baozi adı verilen mantıyla çok ünlü… Bu mantının özelliği hem yufkasının ince olması hem de kıymasının bol olması… Hatta müşteriler Baozi’den satın almak için saatlerce kuyrukta bekliyorlar.

Bu sokağa uğramışken Çin yeni yıl keki, soya peyniri kızartması gibi geleneksel yemeklerin de tadına bakmalısınız. Çünkü bu yemekler aynı zamanda Şanghay’ın sembolü sayılır.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account