Samoa’da doğal bir havuz: To Sua Okyanus Çukuru

Samoa’da doğal bir havuz: To Sua Okyanus Çukuru

Okyanusya’da bir ülke olan Samoa, muhteşem bir güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Küçük bir çukur ve içinde masmavi berrak suyu ile To Sua, Samoa’nın adını tüm dünyaya duyurmasını sağlamış. To Sua Okyanus Çukuru adada bulunan volkanın patlaması ile lavların oluşturduğu bir çukurdur. Tamamen doğal oluşumlar sonucunda oluşmuş olan çukur masalsı bir güzelliğe sahip. Bu okyanus çukuru zamanla berrak ve masmavi renkte su ile dolmuş. Havuzlar hep insan yapımı olur ya. To Sua Okyanus Çukuru tamamen doğal bir havuz.

Samoa’nın Upolu Adası’nda bulunan bu okyanus çukuru, To Sua okyanus hendeği olarak da biliniyor. Çukur, Samoa’da gezilecek yerler listesinin başında yerini alıyor.

Samoa’da masmavi bir havuz!

Bu yerin küçük bir çukur olduğunu düşünüyorsanız eğer tamamen yanılıyorsunuz. Suyun berraklığı sanki sığ bir yermiş izlenimi veriyor. Ama aslında burası neredeyse 30 metrelik bir derinliğe sahip. Aşağıya tahta bir merdiven yardımı ile iniliyor. Tropik bitkiler arasında yapılan büyüleyici bir yolculuğun ardından karşınıza bu merdivenler çıkıyor. Aşağıya inmek için çok sabırsızlanacaksınız.

Dalış yapmak için çok uygun olan bu yerde tüple dalış yapanları görebilirsiniz. Okyanus çukurunun içinde dalış yapılabilecek birkaç mağara bulunuyor. Bunun dışında burada yüzüp suyun tadını çıkarmak için de gelen çok sayıda seyahatsever var.

Okyanus çukuruna inen ahşap merdiven!

Önceki zamanlarda bu ahşap merdiven direkt olarak okyanus çukuruna iniyordu. Zamanla To Sua popüler olmaya başladıkça merdivende sıra oluşmaya başladı.  Bu sayede insanlar rahatça inip yüzebilsin diye merdivenin sonuna minik bir iskele yaptılar. Bu iskele sayesinde merdivende oluşan sıranın önüne geçilebilmiş. Böylece isteyen merdiven ile suya iniyor isteyende bu muhteşem suyun içine balıklama atlayarak giriyor. Buraya iniş çıkış için sadece tek merdiven bulunuyor. Bu nedenle de yüzdükten sonra merdivenden çıkanlar basamakları ıslatıyor. İnerken ayağınızın kaymasına neden olur. Kenarlara sıkıca tutunup yavaş yavaş inin. 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account