Sadece gece hayatı için bile gidilecek şehirler…

Sadece gece hayatı için bile gidilecek şehirler…

Yurt dışı seyahatlerinde genellikle ziyaret edilecek olan ülkenin tarihi, kültürel yerleri, yöresel lezzetleri gibi şeyler öncelik oluşturur. Ancak bunların yanı sıra bazı şehirler özellikle gece hayatlarıyla adından söz ettirir. Hatta kimi zaman gece hayatlarına tanık olabilmek için bile ziyaretçi çeker. Biz de sizler için dünyada gece hayatlarıyla ünlü şehirleri sizler için derledik. İşte sadece gece hayatı için bile ziyaret edilmeyi fazlasıyla hak eden şehirler…

Amsterdam

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, gündüzleri olduğu kadar geceleri de çok canlı bir şehir. Gündüzleri kültürel gezi yapabileceğiniz Amsterdam’da gece ise bambaşka bir dünya sizi bekliyor. Dünyaca ünlü gece kulüplerine ev sahipliği yapan şehirde Red Light District, yani namıdiğer Kırmızı Fenerli Sokak en sık  tercih edilen eğlence bölgesidir. Bar ve kulüplerin yanı sıra sıra dışı eğlencesiyle tanınan Red Light District’te seks tiyatrolarından umuma açık legal genelevlerine kadar birçok yer mevcut. Farklı bir eğlence hayatına tanık olabileceğiniz Red Light District yabancı turistlerin de en çok merak duydukları yerlerin başında geliyor.

Amsterdam gece kulüplerine bakacak olursak, şehrin çok ünlü eğlence mekanları bulunuyor. Paradiso, Escape, Jimmy Woo, Trouw ve Studio 80 adlı mekanlar Amsterdam gecelerinin ünlü mekanları olarak dikkat çekiyor.

St. Petersburg

Ruslar için eğlenmek bir aktivite değil adeta bir ihtiyaç… Ancak ülkenin kültürel başkenti St. Petersburg, diğer şehirlerin bir adım daha önüne geçiyor.  St. Petersburg’da gece hayatı çok ama çok hızlı yaşanıyor. Gece kulüpleri ve barlar sadece hafta sonları değil, haftanın her günü ziyaretçi akınına uğruyor. Şehirde yaşayan bir kişi haftada en az 3-4 gün dışarı çıkıp doyasıya eğleniyor. Mekanlarda eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

St. Petersburg’da her kişi kendine göre bir eğlence mekanı bulabilir. Canlı müzikten, DJ performanslarına ve dans şovlarına kadar renkli bir gece hayatı sizleri bekliyor. Ancak şehirde özellikle rağbet gören bazı eğlence ve gece kulüpleri bulunuyor. Bunlar ise şu şekilde: Begemot, Del Mar, Rossi’s Club, Santa Barbara ve Buddha Bar…

Lizbon

Portekiz’in başkenti Lizbon’un dillere destan bir gece yaşamı bulunuyor. Hatta Portekizlilerin Lizbon gece yaşamıyla ilgili bir sloganları bile var: “New York uyumuyorsa, Lizbon esnemiyor bile”. Gece hayatının nasıl olduğunu bu cümle aslında çok iyi bir şekilde anlatıyor. Lizbon sokaklarında gündüz nostaljik bir hava yaşanırken, gece saatlerinde eğlence düşkünleriyle tıklım tıkış doluşuyor.

Lizbon’da gece hayatı için Bairro Alto ve Alfama’yı ziyaret etmeniz gerekiyor. Burada yer alan barların kimisinde canlı müzik, kimisinde ise DJ performanslarına tanık olabilirsiniz. Barlardan eline içeceğini alan herkes kendini sokaklara atıyor ve coşku sokaklarda yaşanıyor. Gençler sokaklarda dans ederek doyasıya eğleniyor.

Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin, gece hayatıyla ünlü bir diğer Avrupa şehri… Son yıllarda gece hayatıyla adından sıkça söz ettiren Berlin’de enerji hiç bitmiyor desek yanılmayız. Özellikle gece kulüpleri hafta sonu hınca hınç doluyor. Öyle ki gece kulüpler için rezervasyon yaptırmanız da gerekebiliyor. TeknodanJazz müziğine kadar farklı türde eğlence sizi bekliyor.

Berlin gece kulüplerinde bazen partiler bir geceye bile sığmıyor. Evet yanlış okumadınız. Bu inanması zor durumun gerçek olduğunu kabul etmek hiç zor değil. Bu çılgın deneyimi biraz şansınız varsa, kentin dünyaca ünlü mekanıBerghain’de yaşayabilirsiniz. Ayrıca Berlin’de terk edilmiş çok sayıdaki depo, dünyanın en ünlü undergroundtekno kulüpleri olarak hizmet vermektedir.

Prag

Çekya’nın başkenti Prag, birçok yönüyle ziyaret edilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Gündüz saatlerinde Barok ve Gotik mimarinin dünya çapındaki en ünlü örneklerini inceleyebileceğiniz şehirde geceleri de kendinizi farklı bir hayata bırakabilirsiniz. Hafta içi dahi mekanların tıklım tıklım olduğu Prag’da doyasıya eğlenme şansına sahipsiniz. Prag’da gece hayatının en ünlü kulüpleri ise şunlar: M1 Lounge Bar & Club, MeetFactory, ZlatyStrom, Cross Club ve DoubleTrouble…

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account