Roma’da Rönesans dönemini yaşatan bir otel…

Roma’da Rönesans dönemini yaşatan bir otel…

Dünyanın en güzel şehirleri arasında gösterilen İtalya’nın başkenti Roma‘da çok tarihi bir otel hizmet veriyor. Roma’nın merkezinde 18. yüzyıl dönemine göre tasarlanan edilen Donna Camilla Savelli Hotel, misafirlerini adeta geçmişte bir yolculuğa çıkarıyor. Barok mimarisiyle misafirlerini büyüleyen otelin teras katından muhteşem Roma’yı seyredebilirsiniz. Ayrıca, otelden Roma’nın en çok ziyaret edilen yerlerine de kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. İşte Roma’da yer alan Donna Camilla Savelli Hotel’i…

Donna Camilla Savelli Hotel, İtalya’nın başkenti Roma’da misafirlerini farklı bir atmosferle buluşturuyor. Eski bir manastır olan otel, 18. yüzyılda ünlü sanatçı Francesco Borromini tarafından tasarlandı. Otel sizi adeta geçmişte bir yolculuğa çıkarıyor.

Donna Camilla Savelli Hotel, Roma’nın en güzel yerlerinden biri olan Trastevere‘nin kalbinde yer alıyor. Otelde Barok mimarisinin en iyi örneklerini görebilirsiniz. Öyle ki, otelin yenilenme sürecinde de orijinal kalması için ciddi derecede bir önem gösterilmiş.

Otele gittiğinizde mutlaka teras katına çıkıp muhteşem manzaranın keyfini çıkarın. Bu sizin için paha biçilemez bir deneyim olacaktır. Otelin ayrıca her odasından özellikle gün batımını rahatlıkla izleyebilirsiniz. Dünyanın en güzel şehirlerinden olan Roma’nın büyüleyici güzelliğine tanık olacaksınız.

Otel, Roma gezilecek yerlere de çok yakın. Otelden dışarı adımınızı attığınızda Roma’nın en merkezi yerleri olan Navona Meydanı, sokak pazarlarıyla ünlü Campo de Fiori ve Gianicolo Tepesi‘ne çok kısa sürede ulaşmak mümkün.

Otelin “Sala Borromini” olarak adlandırılan toplantı salonu ise misafirlerine nostaljik bir atmosfer sunuyor. 18. yüzyıl ressamlara ait eserlerle süslenen toplantı salonunda kendinizi o dönemlerdeki gibi hissedebilirsiniz. Mobilyalarda da o döneme sadık kalınması toplantılar için harika bir ortam yaratıyor.

Bu otelin her köşesinde Roma döneminin etkisiyle karşılaşmanız mümkün. İşte o ortamı sunan bir diğer yer de restoran olarak kullanılan bir mağara… Tıpkı o dönemlerdeki gibi bir mağaranın içinde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Burası aynı zamanda düğün ve çeşitli organizasyonlar için de geniş bahçesiyle çok ideal bir otel.

Bünyesinde Donna Camilla Savelli Hotel’i bulunduran Voi Hotels grubunun İtalya’nın Sicilya Bölgesi’nde 2 oteli daha bulunuyor. Sicilya‘nın incisi Taormina‘da yer alan Grand Hotel Atlantis Bay ve Grand Hotel Mazzaro Sea Palace 5 yıldızlı otelleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account