Roma’da gidebileceğiniz en romantik 6 yer

Roma’da gidebileceğiniz en romantik 6 yer

Roma, samimi meydanları ve sıcak sokaklarıyla dünyanın kalbini kazanmış bir şehir. Her köşe başında “Ti amo” diyen Roma’ya, sevgilinizin koluna girip bir hafta sonu gitmeye karar verirseniz; Roma’nın birbirine aşkla bakan gözleri misafir edebileceği birbirinden güzel sayısız romantik yeri olduğunu unutmayın. İşte, Roma’da romantizmin doruklarda yaşandığı yerlerden birkaçını paylaşıyoruz.

 Laghetto di Villa Borghese

yoldasin-roma-Villa_Borghese-golu

Roma’da sevgilinize pastoral bir resmin konusu olmayı teklif edebilirsiniz. Bunun için Villa Borghese gölünde sandalla küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz. Sandal konusunu dert etmeyin, orada kiralayabiliyorsunuz. Romantizmin etkisini artırmak isterseniz gün batımına doğru gitmenizi tavsiye ederiz.


Casina Valadier

yoldasin-roma-casina-valadier

Casina Valadier, Roma’da tatlı bir akşam yemeğinde kız arkadaşınızın güzelliğine kadeh kaldırabileceğiniz en özel yerlerden biridir. İtalya’nın en sevimli çiftleri Casina Valadier’in bahçesinde bir araya gelirler.


Roof Bar

yoldasin-roof-bar-roma-hotel-raphael

Raphael Hotel’in teras katında bulunan Roof Bar’da akşam yemeği öncesi yapılan meşhur aperitivo zamanını burada geçirebilirsiniz. Roma’nın karnı acıkan çiftleri, manzara olmadan bir şeyler atıştırmak istemezler. Ayrıca aklınızda bulunsun, Roma’da terası olan kafeler aynı zamanda bütçe dostu yerlerdir.


Sant’Angelo Köprüsü

yoldasin-roma-sant-angelo-koprusu

Roma’da, Sant’Angelo Kalesine giden köprüde el ele yürüyen çiftler hemen gözünüze çarpacaktır. Bernini Melekleri’nin başını beklediği köprü, altında akan nehir ile akşam vakti inanılmaz hale gelir. Kalenin silueti nehrin üzerine düşer. Eğer arkadaşınıza hala açılmadıysanız, Tiber nehri kıyısı aşkınızı ilan edebileceğiniz en uygun yerlerden biridir.


Gianicolo Tepesi

yoldasin-roma-gianicolo-tepesi

Roma’daki romantizm güzergahınızı Gianicolo Tepesi’ne uğramadan tamamlamanız düşünülemez. Dünyada akıp giden zamanı ölümsüzleştireceğiniz bu yerde, Roma tüm güzelliğini panoramik olarak size gösterecektir. Aşıklar tepesi olarak anılan Janiculum sırtından Via Garibaldi boyunca yürüyerek Trastevere’ye gidebilirsiniz.


Trevi Çeşmesi

yoldasin-trevi-cesmesi-roma

Trevi Çeşmesi romantik gezinizin son durağıdır. Trevi Çeşmesi’nde insanlar, en güzel şeylerin başlarına gelmesi için birbirinden harika dilekler tutuyor. Dilekte bulunanlar Trevi Çeşmesi’ne bozuk paralar atıyor. Herkes gibi sizin de arzu ettiğiniz şeyler vardır ama bizim tavsiyemiz; sevgilinizle Trevi Çeşmesi karşısında ayrı ayrı dilekler tutmak yerine, el ele tutuşup birbirinizi her zaman seveceğinize söz vermeniz. Hepinize şimdiden bol şanslar.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account