Roma’da alışveriş nerede yapılır?

Roma’da alışveriş nerede yapılır?

Dünyanın tarihinin bugünlere miras bıraktığı şehir Roma, ilk çağlardan bu yana bir cazibe merkezi olmuş. Modanın dünyada kalbinin attığı yerlerden biri olan Roma, aynı zamanda her bütçeye uygun bir alışveriş kültürüne sahip. İster tasarım elbiseleri ister ucuz ve şık elbiseler arayın… Roma, en iyi tasarımcı mağazalarından bağımsız butiklere, alışveriş merkezlerinden pazar tezgahlarına kadar geniş bir yelpaze sunar ve bir şekilde sizin bütçenize de hitap eder. Hazırladığımız bu küçük Roma alışveriş rehberi, sizlere Roma’da modanın izini takip edeceğiniz bölgeleri gösterecektir. İşte Roma’da modayı yakalayacağınız alışveriş noktaları şöyle:

Via Condotti ve İspanyol Merdivenleri

yoldasin-via-condotti

Roma’nın tasarım dünyasının evi olarak bilinen bu alanda, Prada, Armani, Gucci gibi ünlü markaları bulacaksınız.  Vio Condotti’deki mağazaların ışıltılı vitrinleri, cüzdanlar gizlenen kredi kartlarını dışarı çıkarmak üzere ayrıca tasarlanmıştır. Hermes çantanızla bu caddede modanın temsilcisi gibi gezebilirsiniz. Fiyatlar, gözünüze fazla geliyorsa, dünyaca ünlü markaların mağazalarından içeri girmek, hiçbir ücrete tabi değildir. Hiçbir şey sizi mağazaları ziyaret etmekten sizi alıkoymasın.

Via Cola di Rienzo

yoldasin-coin-italya-roma

St. Angelo Kalesi’nin arkasında kalan mağazalar oldukça yoğun olur. Buradaki dükkanlarda orta gelirli bütçelerin aradığı fiyatları görmek mümkündür. Butik tasarımcıların bulunduğu bölgede Brandy, gençlere yönelik kıyafetlerin satıldığı bir mağazadır. COIN ise en az iki saatinizi geçireceğiniz tam bir araştırma ve keşfetme mekanıdır. COIN’de gezerken muhtemelen bir şeyler atıştırmak isteyeceksiniz. Böyle bir durumda Castroni, fantastik İtalyan lezzetlerini tadabileceğiniz en iyi adrestir.

Via del Corso

yoldasin-roma-italya-alisveris

Bu uzun dar sokak, Roma’nın tarihi yapılarının kalbine doğru gider. Piazza Venezia’dan Piazza del Popolo’ya doğru giden yolda kısa bir yürüyüşle Pantheon’a veya Trevi çeşmesine bu sokak üzerinden ulaşabilirsiniz. Akşam vakti tezgahların kurulduğu yerel satıcılarından H&M, Mango, Diesel, Levis ve Zara gibi lüks markalarla karşılaşırsınız. Küçük butik tasarımcıların, kitapçıların yanı sıra Galleria Alverto Soldi alışveriş merkezi de bu sokak üzerinde kalır. Eğer özel bir markaya bağlı değilseniz Via del Corso, Roma’nın gezip keşfetmek için ideal sokaklardandır.

Porto Portese Flea Market

yoldasin-roma-italya-porto-porte

Roma’da her Pazar sabahı kurulan Porto Portese Flea, Roma’nın en büyük pazarıdır. Burada ikinci el ve yeni malların yanı sıra gıda, antika ve yedek parça gibi sonsuz bir ürün yelpazesine erişmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken tezgahları dikkatlice ve sıkılmadan taramak. 8 numaralı tramvay ile Largo Arjantin’den Trastevere durağına oradan da Vie Ippolito Niveo’ya doğru beş dakikalık bir yürüyüşten sonra kalabalığı takip ederek pazar yerini bulabilirsiniz.

Euroma2

yoldasin-roma-italya-euroma2

Euroma2, süslü bir cam kubbe ile zarif bir tapınak tarzında üç kata yayılan lüks alışveriş merkezlerinden biridir.  Uluslararası zincir mağazalar ve İtalyan markalarının doldurduğu komplekste, her bütçeye uygun bir mağaza bulunmakta. Kafe ve restoranlarının yanında klimalı olan alışveriş merkezi, yaz aylarında sokaklarda dolaşmak yerine tek bir bina içinde tüm alışverişinizi tamamlamak için tercih sebebiniz olabilir.

Castel Romano Designer Outlet

yoldasin-romano-outlet-roma-italya

Castel Romano Designer Outlet, şehrin biraz dışında kalan bir bölgededir. Roma’nın 15 km güneyinde bulunan outler center, Burberry, Calvin Klein, Dolce & Gabbana ve Roberto Cavalli gibi markalara ev sahipliği yapar. McArthur Glen Outlet zincirlerinin bir halkası olan Castel Romano’da, dünyada bu tarz ünlü markaların başka yerlerde asla göremeyeceğiniz indirimleri yakalama şansınız çok yüksektir.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account