Portofino’ya gidecekler bu uyarılara göz atın

Portofino’ya gidecekler bu uyarılara göz atın

Samih Nusret Kocataş – Herşeyden önce bilmeniz gereken şey Portofino ucuz bir yer değil.

Portofino’dan bahsedildiğinde akla ilk gelen pastel renkli evleri ve yatlarla dolu sahili ama unutmayın içinde yer aldığı Tigullio Körfezi her köşesiyle muhteşem bir yer olup mondan hayat ve dolce vita’sıyla adeta Portofino’nun diğer ikizidir.

Eğer bir gurupla seyahat ediyorsanız rehberin tavsiyesini dinleyip Portofino gezisine katılın derim. Çünkü hem 3 saatte burayı gezersiniz hem de turu ucuza mal etmiş olursunuz.

Eğer Portofino’yu, Tigullio Körfezi’ni ve 5 Terre’yi bir arada gezmek isterseniz 1 hafta yeterli olup, otelleri  daha ucuz olan Santa Margherita ve Rapallo’yu tavsiye ederim. Teknelerin kalkış ve varış limanları buraları olup her gün bir yere gidip gelirsiniz.

Mondan hayat ve dolce vita’nın ana vatanı olan Portofino, sahip olduğu bu karakteristik özellikleriyle tamamen çelişen bir gece hayatına sahiptir. Diğer bir değişle Portofino’da diskotekler ve gece klüpleri olmadığından gece hayatı yoktur.

Gece hayatı yatlarda ve villalarda verilen özel partilerden ibarettir.

Portofino gece ışıklar altında da oldukça güzeldir.

yoldasin_portofino_restoran2

Portofino’nun simgesi olmuş ve tam 25 yıl boyunca her yıl mayıs ayında yapılan dünyanın önde gelen zenginlerinin katıldığı “Trofeo Zegna” isimli Ermenegildo Zegna’nın organize ettiği yat yarışlarının 2007’den beri yapılmadığını da hatırlatmak isterim.

Portofino başta romantizm olmak üzere,deniz kıyısında yürümeyi, huzuru, sessizliği  ve tabiatı sevenler için fantastik bir yerdir.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account