Phuket’te eğlence dolu 5 su parkı…

Phuket’te eğlence dolu 5 su parkı…

Tayland’ın eğlence dolu adası Phuket’te harika bir tatil geçirebilirsiniz. Çocuklu aileler içinde çok güzel bir yer. Plajlarının dışında eğlence dolu su parkları bulunuyor. Bizlerde bol eğlence dolu bir tatil geçirmeniz için size Tayland’daki en iyi 5 su parkını listeledik. Bu parklardan bazıları Tayland’da bulunan en büyük su parkları arasında yer alıyor.

Splash Jungle

Phuket’in Mai Khao Paljı’nda bulunan Splash Jungle, en çok ziyaret edilen eğlence parklarından biri. Öyle ki yerel halk bu park için Tayland’da rakipsiz olduğunu söylüyor. Hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik kaydıraklar bulunuyor. İçeride büyüklü küçüklü toplam 12 tane su kaydırağı yer alıyor. Her yerde profesyonel cankurtaranlar görevli. Bu park içinde güvenli bir şekilde çok eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Splash Jungle saat 10.00 – 18.00 arası hizmet veriyor. Parkın en iyi vakitleri erken saatler. Bu saatlerde biraz daha boş olduğu için kaydıraklar için sıra beklemezsiniz.

Siam Park City

Siam Park City, hem küçüklere hem de büyüklere yönelik bir eğlence parkı. Burayı uzaktan gören herkes tüm gününü burada geçirmek istiyor. Küçük büyük herkesin eğlencesine ortak olabilen bir yer. Phuket turu yapan çocuklu ailelerin tercih ettiği eğlence parkları arasında bulunuyor. Park içerisinde çeşitli kaydıraklR bulunuyor. Ayrıca küçük çocukların hemen dikkatini çeken güzel bir şato bulunuyor. Büyükler için ise dünyanın en büyük dalga havuzlarından biri burada yer alıyor. Siam Park City’ye Bangkok’tan taksi ile 45 dakika da ulaşabilirsiniz. Parkın hizmet saatleri ise 10.00 – 18.00 arası.

Fantasia Lagoon

Bangkok’taki ünlü Siam Park City’den sonra en çok tercih edilen eğlence parklarından biri Fantasia Lagoon. Eğlence parkı şehir merkezinin hemen yakınlarında bulunan The Mall Bangkae’nin çatısında yer alıyor. Turistler tarafından pek bilinmese de yerli halkın tercih ettiği popüler bir park. Fantasia Lagoon eğlence parkı içerisinde yüksek kaydıraklar bulunuyor. Çocuklara göre de küçük bir park ve kaydırak yer alıyor. Parka giriş ücreti 100 baht yani Türk Lirası ile 12 TL civarında oluyor.

Cartoon Network Amazone Waterpark

Phuket’te eğlenceli su parklarından bir diğeri de Cartoon Network Amazone Waterpark. Çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yer. Bu park alanında bir çok çizgi karakter kostümlü maskot ile çocuklar bol bol eğlenceli vakit geçiriyorlar. Pattaya Plajı’na yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunuyor. Pattaya Plajı’nda denizin tadını çıkarıp Cartoon Network Amazone Waterpark’ta eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Bu eğlence parkı da saat 10.00’da açılıp akşam 18.00’da kapanıyor.

Santorini Water Fantasy

Phuket’te Yunanistan’a küçük bir yolculuk yapabileceğinizi biliyor musunuz? Santorini Water Fantasy’de Santorini sokaklarına bir tur yapabilirsiniz. Burayı mavili beyazlı evleri ve taş döşeli yolları ile birebir Yunanistan’ın güzeller güzeli adası Santorini’ye benzetmişler. Alanda 40 metrelik bir dönme dolap, çift katlı atlıkarınca, bungee jumping, dev salıncak ve tırmanma duvarı bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account