Perlan Müzesi’nin cam kubbesinde bir restoran…

Perlan Müzesi’nin cam kubbesinde bir restoran…

Kocaman bir cam kubbenin altında bulunan restoran… Onu ilginç yapan sadece cam kubbenin altında bulunması değil. Aynı zamanda da bu restoran kendi etrafında tam bir tur atabiliyor. İzlanda’da bulunan Perlan adındaki bu müzenin cam kubbesinde bulunan Út í bláinn Restaurant, çok farklı bir deneyim sunuyor. Müşterileri bir yandan İzlanda’nın en lezzetli yemeklerini yerken bir yandan da şehrin güzelliğini keşfedebiliyor.

Müzenin tepesinde yemek keyfi…

Dönen bir platform üzerine konulan bu restoran iki saatte tem bir tur atmış oluyor. O kadar yavaş dönüyor ki yemek yerken hiç farkına varmıyorsunuz. Böylece mideniz rahatsız olmuyor. Bu restoranda yemek yemek istiyorsanız 11.30 – 21.00 arasında açık oluyor.

Tüm şehri ayaklarınızın arlında hissedebileceğiniz Út í bláinn Restaurant’ta kafanızı kaldırınca masmavi bir gökyüzü ile karşılaşıyorsunuz. Akşam vakitlerinde giderseniz gökyüzündeki yıldızlar sizleri bekliyor. Eğer şanlıysanız Kuzey Işıkları altında yemek yeme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

 Zengin yemek menüsü ile muhteşem bir hizmet

Menüsünde lezzet dolu yemekler ulunuyor. Bu yemekleri mevsimlik malzemeler ile taze bir şekilde hazırlıyorlar. Canlı ve sadece bir atmosfere sahip olan Út í bláinn’de grupça gidip hem sohbet edip hem muhteşem lezzetlerin tadına bakabileceğiniz bir restoran. Bistro tarzına sahip olan bu restoranda İzlanda yemeklerini ve Avrupa mutfağının popüler lezzetlerini menüsünde bulabilirsiniz.

Menüdeki yemek fiyatları 1500 – 2500 İzlanda Kronu arasında değişiyor. Türk Lirası olarak bakacak olursak yaklaşık 60 – 100 TL arasında oluyor. Aile dostu bir restoran. Çocuklar içinde lezzetli yiyecekleri bulunuyor.

Gelmişken Perlan Müzesi’ni de gezin!

Perlan, İzlanda’daki en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Ziyaretçiler, tek bir yerde muhteşem doğal harikaları görebilir, hissedebilir ve yaşayabilirsiniz. Müze içerisinde en çok sevilen yer Glaciers ve Ice Cave. Bu sergi alanını 09.00 – 19.00 arasında ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret için son giriş saati 18.00’da oluyor. Yetişkin giriş ücreti 2.900 ISK, 6-15 yaş arasındaki çocuklar için ise 1.450 ISK.

Perlan Müzesi’ni engelli seyahatseverler de rahatlıkla gezebilirler. Asansörler yardımı ile sergiler arasında diledikleri gibi giriş çıkış yapabilirler.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account