Paris’te gezebileceğiniz en güzel 5 park…

Paris’te gezebileceğiniz en güzel 5 park…

Paris’te gezilecek yer sadece Eyfel Kulesi sanıyorsanız eğer çok yanılıyorsunuz. Bu şehirde birbirinden güzel yemyeşil ağaç ve farklı türlerdeki çiçeklerle dolu parklar yer alıyor. Kimi şehrin göbeğinde kimisi ise şehir merkezinde çok uzakta konumlanıyor. Ama renk renk çiçekleri ile muhteşem bir görünüme sahip bu bahçeleri zamanınız varsa hepsini gezmenizi öneriyoruz. İşte birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğiniz Paris’in 5 parkı:

Lüksemburg Bahçesi

Paris’te bulunan en güzel parklardan biri Lüksemburg Bahçeleri… 225 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan bu bahçede renk renk çiçekler bulunuyor. Bahçeye adım atar atmaz muhteşem bir çiçek kokusu geliyor burnunuza. Yurt dışı seyahati yapmanın dışında bir de çiçeklere ilginiz varsa Lüksemburg Bahçelerini görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Buttes Bahçesi

Fransa’nın gözbebeği Paris’in kuzeydoğusunda bulunan Buttes Bahçesi, sizi yemyeşil rengi ile büyüleyecek bir yer. 25 hektar genişliğinde bu bahçede küçük bir göl de bulunuyor. Pagoda ağaçları ve Lübnan Sedir ağaçlarının altında muhteşem bir yürüyüş yapabilirsiniz. Buttes Bahçesi’ne gelirken yanınıza piknik örtüsü almayı unutmayın. Ağaçların altına örtünüzü serip içinizi doğanın huzuru ile doldurabilirsiniz.

Botanik Bahçesi

Fransa’da bulunan Botanik Bahçesi, 1635 yılından günümüze kadar gelmiş harika bir bahçe. Bu bahçe içinde Fransız ve İngiliz tarzının karışımını yakından görebilirsiniz. Bahçe içinde çeşit çeşit tropikal bitkilerin bulunduğu seralar yer alıyor. Ayrıca 170 farklı gül türü ile gül bahçelerinde romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Monceau Parkı

Paris’in en ünlü parklarından birisi Monceau Parkı’dır. Bu bahçe 1778 yılında Duc de Chartes tarafından yaptırılmış. Muhteşem bahçe tasarımını ise Louis Carmontelle yapmış. Parkın içerisinde birbirinden güzel heykeller bulunuyor. Louis burayı Alman ve İngiliz tarzına uygun olarak tasarlamış. Turistler bu parkı ziyaret ettiğinde en çok kenarında sütunlar bulunan küçük havuzun kenarına geliyor. Bu masalsı güzellikteki yere

Tuileries Bahçesi

Bahçesindeki küçük göleti ve muhteşem çiçekleri ile ziyarete gelenleri en güzel şekilde ağırlayan bir park… Paris’te 25 hektar genişlikteki Tuileries Bahçesi çok güzel bir yer. Şehrin ortasında cennet misali bir bahçe burası. Concorde Meydanı’na çok yakın bir konumda bulunuyor. Bu meydanda Roue de Paris adındaki büyük dönme dolap ile bahçeyi kuş bakışı olarak görebilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account