Gezginler için Paris’te fiyatlar nasıl?
İşte yapacağınız harcamalar…

Gezginler için Paris’te fiyatlar nasıl? <br>İşte yapacağınız harcamalar…

Yurt dışı turu yapacak olan herkes seyahate çıkmadan önce ne kadar para harcayacağını hesaplamaya çalışır. Seyahatseverler daha az harcama yaparak daha çok yer görmek ve daha çok deneyim yaşamak istiyor. Biz de seyahatseverler için Fransa’nın gözbebeği Paris’te ne kadar harcama yapacağınız hakkında bir liste hazırladık. İşte Paris seyahatinde yapılan harcamaların size maliyeti:

Paris’te yemek yemek ne kadar?

Yeni yerleri keşfetmeye gitmişken kimse yepyeni lezzetler denemeye hayır demez. Paris’in muhteşem mutfağından çıkan yemekleri denemek için restoranlara ve cafelere gitmek isteyeceksiniz. Ama aklınıza hemen Paris’te yemek için ne kadar harcarım sorusu belirir. Sonuçta hem yeni lezzetlerden denemek istiyorsunuz hem de az ödeyip gezmek için de para arttırmak istiyorsunuz.

Paris’te yemek için gideceğiniz iyi restoranlarda öğle ve akşam yemeğini 30 Euro’dan başlayan fiyatlarla başlangıç, ana yemek ve tatlı yiyebilirsiniz. Daha ünlü yerlerde bu fiyat 90 Euro’ya kadar çıkabiliyor. Tabii daha uygun yerler de var. Fastfood yemeyi tercih ederseniz hamburgercilerde karnınızı 8 – 11 Euro’ya doyurabilirsiniz. Bazı küçük restoranlarda öğle yemeği 5 – 15 Euro arasında bir ücrete tabi oluyor.

Cafe tarzı yerlerde kahvaltı yapmak istiyorsanız 6-10 Euro arasında bir ücrete yiyecek bulabilirsiniz. Paris’ta kahvaltı olarak kruvasan ve kahve tercih ediliyor. Sizin damak tadınıza bu kahvaltı uymuyorsa marketlerden 10 Euro’ya sandviç alabilirsiniz.

Biraz dinlenip kahve içmek isterseniz kahve fiyatları 1,50 Euro civarında. Cappuccino almak isterseniz 3,50 Euro. Yemeğin yanına içecek almak isterseniz soğuk meşrubatların fiyatı da 3 – 3,50 Euro arasında değişiyor. Paris turu yaparken susuzluk çekerseniz de marketlerden 2 Euro’ya su alabilirsiniz.

Paris’te hediyelik eşyaların fiyatı ne kadar?

Gittiğimiz yerlerde sevdiklerimize hediyeler getirmeyi çok severiz. Paris’ten hediyelik almak biraz cep yakabilir. Sevdiklerinize buradan giyecek hediye almak isterseniz ceketler 70 Euro, ayakkabılar 120 Euro, pantolonlar 80 Euro ve Fransızların taktığı ünlü berelerden almak isterseniz 15 Euro. Eğer çok kişiye küçük küçük hediyelerden almak isterseniz Eyfel Kule’li anahtarlıklar daha uygun. Tanesi 1 – 2 Euro arasında oluyor. Aynı şekilde Eyfel’in bibloları da bu fiyat civarında oluyor. Muhteşem kokulara sahip olan parfümlerden satın almak isterseniz marka ve boyutuna göre fiyatları değişiyor. Bilinen markaları tercih ediyorsanız 50 – 200 Euro arasında bir fiyata sahip oluyorlar.

Paris’te ulaşım ne kadar?

Paris ulaştırma hizmetleri ile ilgili olarak 5 bölgeye ayrılmış bir yer. Bölgeler arasında fiyat farkı bulunuyor. Örneğin 1.bölgeden 3.bölgeye seyahat etmekle 2.bölgeye gitmek arasında fiyat farkı oluyor.  Bu nedenle ulaşım konusunda dikkatli olmalısınız.

Eğer bölgeler arasında bir boyunca sınırsız seyahat etmek istiyorsanız 7.30 Euro’ya bilet satın alabilirsiniz. Bir hafta boyunca bölgeler arasında sınırsız seyahat etmek istiyorsanız 19.25 Euro ücrete bulabilirsiniz. Paris’te uzun bir süre seyahat edecekseniz abone bilet alırsanız daha uygun fiyata geliyor.

Paris’e turist olarak gelenler için Paris Visite adındaki bileti alabilirsiniz. Bu bilet 11.65 Euro gibi bir ücrete sahip. Bu bilet ile beş bölge arasında sınırsız seyahat edebiliyorsunuz. Fiyatları her yıl güncelliyorlar. Bu nedenle gitmeden önce bu fiyatlara tekrardan bakmanızı öneririz.

Paris’te gezilecek müzelerin giriş ücretleri

Paris’te gezilecek çok güzel müzeler bulunuyor. Seyahatseven herkes elinden geldiğince şehirde gezmeye çalışır. Fakat bu yerlerin giriş ücretleri nedeni ile vazgeçebilirler. İşte Paris’te gezilecek müzelerin giriş ücretleri

Louvre Müzesi: Paris’in en ünlü müzesi olan Louvre giriş için 15 Euro ödemeniz gerekiyor.

Grévin Müzesi: Müzeye giriş ücreti 16 yaşından büyük olanlar için 22,50 Euro, 5 – 15 yaş arasında olanlar 17,50 Euro. 5 yaşın altında olan küçükler ise müzeyi ücretsiz ziyaret edebilirler.

Histoire Musée Naturelle: Müzeye giriş için öğrenci bileti 5 Euro fakat yetişkinler için 14 Euro ödemek gerekiyor. 4 yaşından küçük olanlar ise ücretsiz girebilirler.

Centre Pompidou: Müzeyi gezmek için giriş ücreti sadece 12 Euro. Fakat sergileri de gezmek istiyorsanız 14 Euro ödenmesi gerekiyor. İndirimli biletin fiyatı ise 11 Euro.

Orsay Müzesi: Paris’te en çok bilinen bir diğer müze ise Orsay Müzesi. Buraya giriş için yetişkinlerden 12 Euro alınıyor. Her ayın ilk Pazartesi günü 18 yaşın altında olan kişiler ücretsiz olarak gezebilir.

Paris’te gezilecek ünlü yapıların giriş ücreti

Paris’te gezilmesi gereken yerler arasında sadece müzeler bulunmuyor. Bunların dışında çok ünlü yapılar bulunuyor. Bunlardan biri şehrin simgesi haline gelmiş olan Eyfel Kulesi. Gelin bu yapılara giriş ücretleri ne kadarmış öğrenelim:

Eyfel Kulesi: Bu büyük kuleye çıkmak için 12 – 24 yaş arasındakilerin 5 – 14.50 Euro arasında bir fiyat ödemesi gerekiyor.  Yetişkinler için  ise fiyat 7 – 17 Euro arasında değişiyor.

Sacré Coeur Bazilikası: Bazilikaya girmek için yetişkinlere 3 – 8 Euro, çocuklar için ise 2 – 5 Euro fiyat belirlenmiş.

Notre Dame de Paris: Paris’in ünlü diğer yapısı Notre Dame de Paris’e giriş ücreti ise 10 Euro civarında.

Paris’e turla gitmenin faydaları

Paris’e turla giderseniz daha az harcama yapabilirsiniz. Örneğin Eyfel Kulesi’ne çıkmak için toplu giriş bileti alındığı için daha uygun fiyata kuleye çıkabilirsiniz. Aynı şekilde bazı müzelerde grupça girişlerde bilet fiyatlarına indirim uyguluyorlar. Bunların dışında uygun fiyatlı yeme içme yerlerini ve alışveriş yapılacak yerleri rehberler size önerebilir. Onlar bu konuda daha bilgili olduğu için size uygun fiyatlı yerleri söyleyebilirler.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2017 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account