Paris’te Eyfel Kulesi manzaralı restoranlar…

Paris’te Eyfel Kulesi manzaralı restoranlar…

Sevgililer Günü’nde Fransa’nın aşk şehri Paris turu yapanlardan mısınız? O zaman tam size göre bir yazı geliyor. 14 Şubat akşamı sevgiliniz ile baş başa romantik bir yemek yemek harika bir fikir olabilir. Hele restoranınız o muhteşem Eyfel Kulesi’ni görüyorsa… İşte bizde sizler harika bir Sevgililer Günü geçirin diye Eyfel Kulesi manzarasına sahip olan Paris’teki restoranları kaleme aldık.

Le Jules Verne

Baştan uyaralım Le Jules Verne, Eyfel manzarasına sahip değil. Çünkü bu restoran Kulenin içerisinde bulunuyor. Eyfel Kulesi manzarasına bakmıyor olabilir ama harika bir şehir manzarasına sahip. Yerden 124 metre yükseklikte bulunan bu restoran için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Sevgililer Günü’nde kapıda kalmamak için mutlaka önceden arayıp rezervasyonunuzu yaptırın. Le Jules Verne hakkında ayrıntılı bir bilgi almak isterseniz “Eyfel Kulesi’deki bu restoranda Paris ayaklarınızın altında…” yazımızı okuyabilirsiniz.

Les Ombres

Eyfel Kulesi’ne karşı romantik bir yemek… Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Les Ombres Restaurant’ının terasında muhteşem bir manzara bulunuyor. Tabii rezervasyon yaptırırken zam kenarında oturmak istediğinizi mutlaka belirtmelisiniz. Menüsünde lezzetli yemekler var. Başlangıç, ana yemek ve tatlı için 70 Euro civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Normal bir ana yemek istiyorsanız da fiyatlar 30- 40 Euro arasında değişiyor.

Le Bistro Parisien

Eyfel manzarasının yanında bir de muhteşem Güney yemekleri bulabileceğiniz bir mekan Le Bistro Parisien. Restoran aynı zamanda Sen Nehri üzerinde yer alıyor. Burada çalışan şefler mevsimlik taze ürünler ile hazırlanan lezzetli bir gurme menüsü sunuyor. Sevgililer Günü’ne özel hazırlanmış menüsü de bulunuyor. Romantik bir akşam için her şeyi düşünmüşler. Bir yanda Sen Nehri bir yandan da Eyfel Kulesi manzarasının tadını çıkarırken canlı müzik sizlere eşlik edecek.

Café de l’Homme

Fransız mutfağının en lezzetlerini tadabileceğiniz bir restoran… Cafe de I’Homme, Sen Nehri’nin öbür tarafında bulunan bir restoran. Eyfel Kulesi’ni tam karşıdan gören bu yerde güzel bir akşam yemeği geçirebilirsiniz. Başlangıç ve bir ana yemek fiyatı 40 Euro civarında oluyor.  Yemekler harika bir görselliğe sahip oluyor. Her tabak mutfakta özenle hazırlanıyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account