Paris’in gizli kalmış yerlerini keşfetmeye ne dersiniz?

Paris’in gizli kalmış yerlerini keşfetmeye ne dersiniz?

Paris’te gezilecek yerler listesinin başında hep Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Louvre Müzesi gibi yerler gelir. Ama Paris’te gizli kalmış herkesin bilmediği yerler de var. Biz de sizler için bu yerleri araştırdık. Muhteşem bir Paris turu yapmayı düşünenler mutlaka bu yazımızı okumalı. İşte Paris seyahatinde görmede dönmemeniz gereken yerler…

Musée des Arts Forains

Paris’in Bercy adındaki semtinde bulunan Musee des Arts Forains, mutlaka şehirdeki görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Çok eskiden şarap mahzeni olarak kullanılan bu mekan günümüzde ilginç bir müze olarak ziyaretçileri karşılıyor. Önceden sizi bir konuda uyaralım. Bu müzeyi ziyaret etmek için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Bu müzeyi sadece gezmeyeceksiniz. Aynı zamanda çok eğlenceli dakikalar geçireceksiniz. İçeride binebileceğini büyük bir atlıkarınca bulunuyor.

Passage du Caire ve Passage Brady’de alışveriş

Paris’te alışveriş yapmak için mutlaka Passage du Caire ve Passage Brady’i ziyaret etmenizi öneririz. Bu söylediğimiz yerler Paris’te alışveriş yapabileceğiniz pasajlar. Bu yerlere bir nevi kapalı çarşı diyebiliriz. 18.yüzyıldan kalma bu kapalı çarşılarda alışveriş yapabileceğiniz birçok mağaza bulunuyor. Özellikle en moda ürünler bu mağazalarda satılıyor.

Dauphine’de küçük bir mola

Etrafında pek çok cafe ve restoran bulunan Place Dauphine, büyüleyici bir mekandır. Paris turu yaparken dinlenebileceğiniz bir yer. Dilerseniz buradaki restoranlarda güzel bir yemek molası verin. Dilerseniz çevre cafelerden bir kahve alıp bu dinlendirici mekanda oturun.

Serres d’Auteuil bahçeleri

Paris’te gizli kalmış bir diğer yer ise Serres d’Auteuil Bahçeleri. Halka açık olan bu bahçeler birçok nadir bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapıyor. Art Nouveau tarzında dekore edilen bu bahçede, Çin’e özgü Ginkgo Biloba adındaki ağacı görmenizi tavsiye ederiz. Sonbahar zamanı ise Katsura ağaçlarını görmek için buraya gelmenizi öneririz.

Çin kasabasındaki Budist tapınakları

Paris’te Çin bölgesi olarak bilinen çok güzel bir yer var. Paris’te gezilecek yerler arasında bulunan bu bölgeyi mutlaka gezmelisiniz. Bol bol fotoğrafını çekebileceğiniz türde Budist tapınağı burada bulunuyor. 13.Bölge olarak bilinen bu yerde mimari güzellikleri keşfe çıkmalısınız. Aynı zamanda Çin mutfağının lezzetli yemeklerinden de yiyebilirsiniz.

Serge Gainsbourg’un evi

Fransa’nın ünlü sanatçılarından Serge Gainsbourg’un evi de sizleri bekliyor. Bu ev biraz gizli saklı bir yerde arayıp bulmanız gerekiyor. Ama bulmanız çok kolay. Grafitiler ile duvarları boyanmış bir ev burası. Serge şarkıcı, söz yazarı ve yönetmenlik yapmış bir sanatçı. 1969 doğumlu olan sanatçının evinin cephesi de sokak sanatına ev sahipliği yapıyor.

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account