Özbekistan’a vize muafiyeti uygulaması başladı!

Özbekistan’a vize muafiyeti uygulaması başladı!

Özbekistan, Türk Vatandaşlarına 30 gün süreli vize muafiyeti tanıyor. Özbekistan vizesi 30 gün süreli ziyaretler için kalması ile Özbekistan turu yapmak isteyenlere güzel bir fırsat yaratıyor. Bundan önce neredeyse 180 doları bulan vize masraflarına ek olarak pek çok belge istemesinden dolayı Türk seyahaseverler Özbekistan turu yapmayı erteliyorlardı. 30 gün süreli ziyaretler için vizenin kalkması ile Özbekistan seyahati için planlar yapılmaya başlandı.

Özbekistan vize muafiyeti uygulaması nasıl olacak?

10 Şubat 2018 tarihinde uygulamaya başlanmış olan Özbekistan vize muafiyeti uygulaması 30 gün süreli ziyaretler için Türk Vatandaşlarına uygulanıyor. Aynı zamanda İsrail, Endonezya, Güney Kore, Malezya, Singapur ve Japonya devletleri vatandaşlarına da bu vize muafiyeti uygulaması uygulanmaya başlayacak. Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev tarafından imzalanan vizesiz Özbekistan seyahati imkanı getiren kararname yürürlüğe girdi.

Kararnamedeki kararlara göre aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 7 ülke vatandaşına ülkede 30 gün boyunca vizesiz bulunma ve 39 ülke vatandaşlarına ise sadeleştirilmiş vize verme uygulaması yürürlüğe girdi. 39 ülke vatandaşı arasında Avustralya, Arnavutluk, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Vatikan, Macaristan, Yunanistan, Danimarka, Hindistan, Kanada, Makedonya, Malta, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Birleşik Arap Emirlikleri, Portekiz, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, ABD, Finlandiya, Hırvatistan, Karadağ ve İsveç gibi ülkeler bulunuyor.

Yürürlüğe giren kararname ile Özbekistan’ı vizesiz ziyaret edebilecek ülke sayısı 16’ya, vize kolaylığı sağlanan ülke sayısı da 51’e yükseldi.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account