Bu otelde vahşi hayvanlarla bir gece geçirmeye ne dersiniz?

Bu otelde vahşi hayvanlarla bir gece geçirmeye ne dersiniz?

Kendinizi doğanın içinde hissedebileceğiniz muhteşem bir otel… Zürafalar, kaplanlar, leoparlar, ayılar ve daha fazlası… Düşünsenize otel odasında oturuyorsunuz ve camdan size bir leopar bakıyor. Kulağa çok heyecan verici geliyor değil mi? Avustralya’nın başkenti Canberra’da böyle bir otel bulunuyor. Jamala Wildlife Lodge’nin ne kadar farklı bir otel olduğuna gelin yakından bakalım…

Jamala Wildlife Lodge’de konaklama

Otelde üç çeşit konaklama seçeneği sunuluyor. Bunlardan bir tanesi zürafa ağaç evleri. Zürafaların boyuna yaklaşabileceğiniz muhteşem ağaç evler… Balkondan zürafaları besleyebilir onları sevebilirsiniz. Meraklı zürafalar zaten evlerin hep yakınında dolaşıyor. Onları her an görebilirsiniz. Odaların her birinde kral yatağı, küvetler, bornozlar, klima, kanepeler, ücretsiz internet, ücretsiz Foxtel ve televizyon var. Ağaç evlere nasıl tırmanırım diye düşünmenize gerek yok. 6-8 basamak ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Diğer bir oda ise orman bungalovları… Ayı, kaplan ve leoparlar ile aranızda bir cam duvar desek ne dersiniz? Orman bungalovlarında bu hayvanları yakından görebileceğiniz cam duvarlar var. Adeta vahşi doğanın içerisinde gibi oluyorsunuz. Odaların dekorasyonu da zebra ve leopar desenleri ile süslenmiş. Bu odaların içerisinde de zürafa ağaç evlerinde olan şeyler bulunuyor.

En sonuncu konaklama seçeneği ise uShaka Lodge. 6 farklı oda tipi ile müşterilerine inanılmaz bir deneyim yaşatıyor. Yabani Karşılaşma Odası 1’de çitalar ile tanışabiliyorsunuz. Evet, yanlış duymadınız çitalara temas edebilir onları sevebilirsiniz. Resif Odası’nda ise 5 metre derinliğinde okyanus akvaryumuna bakan bir pencere bulunuyor. Okyanusun derinliklerinde neler varmış yatağınıza uzanarak seyredebilirsiniz. Yabani Karşılaşma Odası 2’de ise vahşi doğadan hayvanlar bulunmuyor. Ama odanın dekoru muhteşem. Kapılara aslan resmi işlenmiştir. İsteyen müşteriler hayvanat bahçesini gezdirmeye götürülüyor.

Lemur Odalar’da ise meraklı küçük arkadaşlar var. Cam duvarların içinde bir gurup Lemur bulunuyor. Bu meraklı arkadaşları çok seveceğinize eminiz. Bir diğer odası ise Vahşi Karşılaşma Süiti. Bu odasında da vahşi hayvanlar bulunmuyor. İsteğe göre sabah saatinde hayvanat bahçesine götürülüyor.  En çok sevilen odası ise Shark Grand Süit. Odanın içerisindeki bir terastan köpekbalığı havuzuna bakabilirsiniz.

Jamala Wildlife Lodge’nin tarihi

1998 yılında Avustralya’da yaşayan bir aile hayvanlara rahat bir ortam sağlamak adına bir hayvanat bahçesi inşa etmeye başlamış. Şehirlerde olan hayvanat bahçelerinden daha büyüğünü ve farklı olanı yapmayı amaçlamışlar. Otel Jamala Wildlife Lodge’nin programları, hayvanların vahşi ortamda hayatta kalmalarını sağlamak için tasarlandı.

Jamala Wildlife Lodge, dünyanın en tehlikeli ve nesli tükenmekte olan hayvanlarını bir arada toplayıp insanlara farklı bir heyecan yaşama fırsatı sağlıyor. Bunları yukarıda sağladığımız odaları ile yapıyor. Dekorasyonunda Afrika’dan bol bol esintiler bulunuyor. Jamala’nın beş yıldızlı konukseverliğiyle birlikte zengin bir ortam sizleri bekliyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account