Noel zamanı Münih bir harika dostum!

Noel zamanı Münih bir harika dostum!

Almanya’ya Noel ve Yılbaşı dönemi seyahat etmek muhteşem bir keyif. Özellikle Münih noel pazarı ve eğlence ve alışveriş adresleri ile dikkat çekiyor. Şehirde gezilecek pek çok yer var Noel tramvayı ve 3 bin mumlu dev noel ağacı gözlerden kaçmıyor. Münih’te noel için neredeyse aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Sanki buradaki şenliğe katılmak için insanlar yarışıyor. Bavyera şarkıları, mimarisi, içi ısıtan yiyecek ve içecekleri, 1-2 saat uzaktaki dağ köylerinde keyifli zaman geçirmek mümkün ve tabii Alpin atmosferini unutmayalım. Yeme-içme mekanları eğlenceli ve gece hayatı ise pek renkli.

Noel keki Stollen

Münih’te Noel’i karşılamak isteyenler orijinali Dresden’de yapılan ve bir bebeğin sembolize edildiği Alman Noel keki Stollen’i denemeyi unutmayın. Bu sanki elbiseleriyle kundağa sarılı İsa’yı çağrıştırıyor. Viktualienmarkt yemek pazarında noel ağaçlarına asmak için kalp şeklindeki zencefilli kurabiyeleri, badem ezmelerini ve çeşitli peynirleri satın alabilirsiniz.

Münih’te nerede ne var?

Almanya’nın ünlü metropol şehri Münih’te pek çok konseptte mağaza bulabilmek mümkün. Örneğin Dear Goods tam bir etik/vegan modasının izlerini taşıyor. Weissglut’te ev yapımı malzemeler ve kırtasiye ürünlerine rastlamak mümkün. Alva-Morgaine’de ipekli iç çamaşırları, ev eşyaları ve göz alıcı kıyafetler bulabilirsiniz.  Guguklu saatler, müzik kutuları, piramit mumlar için Herrman Geshenke’ye gitmeyi unutmayın.

Lezzete doyacaksınız!

Marienplatz çevresine kurulan Noel pazarında vanilya ve biberli veya kakao ve rom karışımlı baharatlandırılmış biraya ne dersiniz? Burada pek çok Bavyera lezzeti ile buluşabilirsiniz. Ciddi kalori almanız kaçınılmaz. Kırmızı lahana, beyaz sosis, patates rosti, elmalı börek, domuz şinitzel, kremalı puding ve daha pek çok geleneksel yemeklerden tadabilirsiniz. Burada vakit geçirebileceğiniz iç mekanlar da mevcut; hatta curling pisti bile bulabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account