New Jersey’de gidilebilecek en iyi beş restoran…

New Jersey’de gidilebilecek en iyi beş restoran…

Engin Uluç – Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü

Genç bir ülkede büyük binalar, uzun yollar, buram buram kokan post-modern kültür ögeleri ve güzel doğası. Şimdi söyleyeceklerimi iyi dinleyin çünkü sizlere Amerika’nın bilinmeyen bir yüzünü, Multi-Cousine mutfaklarını tanıtacağım.

Yemeyi içmeyi ve gezmeyi çok severim tabi kim sevmez ki. Bu yaz New Jersey’de geçirdiğim tatilde  özellikle seçtiğim 5 restorantı sizlerle paylaşmak istiyorum. Gerek mekan gerekse yemek yönünden  biraz da içeceklerin güzelliğinden bahsederek başlamak istiyorum.

 5. Sono Sushi (Japon Mutfağı)

Adında sushi olmasına bakmayın, kendileri Güney Middletown’da ki en iyi Japon Mutfağı restorantı, özellikle sushilerini önersem de, ‘Kızarmış Yengeç’leri de bir efsane. Burada size bir öğlen yemeğine gitmenizi tavsiye ederim. Başlangıçta ‘Avokado Sashimi’, ana yemek için ‘Beef Teriyaki’, günün kalanında ise tadım tabağında sushi ile güzel bir beyaz şarapla yemeğinize devam edebilirsiniz.

4.Gary’s Restaurant (Amerikan Mutfağı)

Amerika’ya özgü bir şeyler tatmak istiyorsanız tam adresi. Atlantic City’de yol üzeri güzel bir kült mekan. Özellikle kahvaltıları müthiş.Gittiğinizde mutlaka ‘Marple Syrup ile Paincake’ istemeyi unutmayın yanına da bir fincan sütlü kahve…

3.Mariachi’s Mexican Restaurant (Meksika Mutfağı)

Tako tako tako… Acılısı acısızı, kremalısı, avokadolusu, etlisi, tavuklusu  kesinlikle harikalar. Gittiğimde o kadar kalabalıktı ki nedenini sorduğumda New Jersey’nin değil Amerika’nın en iyi Meksikan Restorantlarından birisi olduğunu söylediler. Tattım test ettim onayladım. Kahvaltı isterseniz de Meksikan Omleti tavsiye ederim. Atlantic City’de olan bu yere gittiğinizde acıyı sevseniz iyi olur.

2.Crabby’s (Deniz Ürünleri&Balık Restorantı)

Buranın en büyük özelliği yengeç ve birası. Özellikle akşam yemeklerinin durağı olan bu yer de  en sevdiğim şey ise sade dekor edilmiş mekan ile yengeçlerinin taze olması. Eğer şehirden uzak ve doğanın içinde farklı bir tat yakalamak istiyorum diyorsanız Mays Landing’deki Crabby’s tercih etmenizi öneririm.

1.Tun Tavern ( Multi-Cousine Amerikan Mutfağı)

Menü içeriği, yemeklerin lezzeti, garsonların ilgisi, mekanın iç dizaynı olsun, bence New Jersey’deki En İyi Restorant’ı Oscar’ına aday gösteririm. Yemek ile içki uyumları ile birlikte,  akşam yemeğinde ya da öğlen yemeğinde bizlere harika bir şölen yaşatıyorlar. Sizlere yemek önerirdim fakat o kadar zengin içerikli ve sezona göre menü değişimleri var ki, işini güzel yapan bir mekan olduğunu gösteriyor. Yine de buranın burgerlerini denemeden geçmeyiniz. Etleri oldukça lezzetli ve şarapları da aynı oranla harika. Atlantic City’e gittiğinizde kesinlikle bu deneyimi yaşamalısınız.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account