Nehir turları hakkında neler biliyorsunuz?

Nehir turları hakkında neler biliyorsunuz?

Gemi turlarına olan ilgi son yıllarda giderek artıyor. Seyahat trendleri arasında üst sıralarda bulunan gemiler özellikle konforuna önem veren birçok seyahatseverin de ilgi odağında. Bu lüks otel algısı gemi turlarının pahalı olmasından değil, bizlere gemi içinde sunmuş olduğu hizmetin kaliteli olmasıyla alakalıdır. Gemide pek çok hizmetten ücretsiz yararlanmak mümkün. Biz de Prontotour Gemi Departmanı Müdürü Bahadır Şaf’a Yüzen lüks oteller şeklinde adlandırılan gemi turlarını sorduk. Bahadır Şaf şunları kaleme aldı:

“Gemi turları özellikle bize rahatlık sunar. Gemiye ilk giriş gününden itibaren bavulunuzu bir kere açarsınız ve son güne kadar bir daha bavulunuza dokunmazsınız. Hiçbir şekilde bavul aç-kapa derdi yaşamazsınız. Hiç yorulmadan her gün geminiz farklı bir limana uğrayacağı için birçok şehri keşfetme şansını bulabilirsiniz. Bununla birlikte birçok ülkeyi beraberinde görme şansı elde edebiliyorsunuz. Hatta karayoluyla ulaşamayacağınız noktaları yine gemi turlarıyla görme şansına sahipsiniz. Her sabah farklı bir şehirde güne başlamanın keyfi paha biçilemez.

Cruise dünyasının son yıllarda en cazip seçeneklerinden biri haline gelen nehir turları da sizleri mavi-yeşil sularda, kültür-sanat ve tarihle iç içe, özgür ve tercihinize göre lüks bir tatile davet ediyor. Biz de firma olarak dünyanın en seçkin nehir, gemi markaları ile farklı bir konsept ve anlayış çerçevesinde hizmet veriyoruz.

Keyifli gezi rotalarını yakından keşfetmenin en rahat yolu nehir turları olduğunu söyleyebiliriz. Avrupa, Asya, Mısır, Uzakdoğu, Rusya, Ukrayna ve Güney Afrika nehirlerinde 12 ay boyunca nehir turları düzenlenebilmektedir. Avrupa’da; Tuna, Ren, Main, Mosel, Rhone, Saone, Elbe, Douro ve Sen nehirleri, Asya’da; Mekong Nehri, Mısır’da; Nil Nehri, Uzakdoğu’da; Yangtze Nehri, Rusya’da; Volga Nehri, Ukrayna’da; Dinyeper Nehri ve Güney Afrika’da; Chobe gibi nehirlerde yıl boyunca paket programlarımız ile hizmet veriyoruz.

Hangi imkanlar var?

Nehir gemilerinin güvertelerinde sunulan imkanlar sayesinde, seyir halinde geçilen/uğranılan şehirlerin, kasabaların, köylerin 360° manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Nehir gemilerinde, ödül almış aşçıların hazırladığı ve açık oturum olarak organize edilen; açık büfe sabah kahvaltısı ve öğle yemeği ile güne devam edebilir, a la carte menü akşam yemeklerinde ise eşsiz yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Gemilerde bulunan kuaför, fitness merkezi ve masaj odalarını kullanarak seyahatte olduğunuz halde sporunuza devam edebilir, masaj yaptırabilir ve kuaför hizmetinden faydalanıp günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Avrupa Nehirlerinde limanlar birbirine oldukça yakın olduğu için, gemide bulunan bisikletler ile dilerseniz bir limandan diğerine bisiklet ile gidebilirsiniz. Ayrıca rehber eşliğinde bisiklet turlarına da katılabilirsiniz. Fransız tipi balkonlu kabin konsepti ile, tabandan tavana kadar panoramik görünümün olduğu 16 m² kabinlerde güneşin, temiz havanın ve muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Kabinlerin içerisinde sunulan imkanlardan bazıları şunlardır; Lcd tv, saç kurutma makinesi, kasa, bornoz, terlik, şemsiye, klima, ücretsiz su, internet.

Şehrin merkezine kolay ulaşım

Gemilerde kullanılan ortak dil İngilizce olarak belirlenmiştir. Yolcuların memnuniyeti için, her gemide İngilizce konuşabilen ortalama 40 personel sayesinde servis ve hizmet kalitesi arttırılmıştır. Gemilerde yolculuk yapan milletler ise çoğunlukla Amerikalı, İngiliz, Kanadalı ve Avustralyalı yolculardır.

Günümüzde özellikle Avrupa da Paris, Viyana, Budapeşte, Nürnberg, Frankfurt.. Nehir kanallarının geliştirilmesi sayesinde pek çok şehir ve kasaba nehir yoluyla erişilebilir hale gelmiştir ve Gemi turlarının aksine nehir turları şehrin tam merkezine kolayca girebilirler. Gemiden vakit kaybetmeden inebilir ve şehrin aktivitelerinin tadını kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Böylece gezilen bölgelerde daha çok vakit geçirebilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account