Muhteşem bir yemek için: Gordon Ramsay Petrus Restaurant

Muhteşem bir yemek için: Gordon Ramsay Petrus Restaurant

Dünyaca büyük bir üne sahip olan Gordon Ramsay’in Londra’daki restoranı Petrus’ta unutulmaz bir akşam yemeğine ne dersiniz?

Gordon Ramsey, Londra’daki bu restoranı 31 yaşındayken 1998 yılında kurmuş. Üç Michelin yıldızına sahip olan Gordon Ramsay Restaurant’ta yemekler mevsiminin en iyi malzemeleri kullanılarak yapılıyor. Şef, modern Fransız yemeklerini yaparken en yeni teknikleri kullanıyor.

İçeriye girdiğinizde samimi bir ortamın içinde buluyorsunuz kendinizi

45 kişi kapasiteli bu restoranda zarif Fransız mutfağının yemekleri ile sıcacık bir ortamı buluşturmuş Ramsey… Restoran, Fabled Studio tarafından tasarlanmış ve ortasında Petrus şaraplarının yer aldığı devasa bir kubbe yer alıyor. 2001 yılında üç Michelin yıldızını kazanan Petrus, bugüne kadar bu unvanı hep elinde tutmuş.

Gordon Ramsay Restaurant’ta ilklere de imza atılmış. Ramsey, 2007 yılında kadın aşçı Clare Smyth’i restoranın şefi yapmış. Sonrasında da 2007 yılından 2015 yılına kadar Şef Smyth, İngiltere’de üç Michelin yıldızına sahip tek kadın şef olmuş. 2015 yılında ise Şef Smyth yerine Matt Abe, şef olarak atanmış. Şu anda hala Matt Abe restoranda şef olarak görevine devam ediyor. Matt Abe alanında çok başarılı bir şef. Abe, 21 yaşındayken Gordon Ramsay Group’a katılıyor. Burada Chef de Partie olarak başlayıp sonrasında Claridge’s Hotel’de Sous Chef statüsüne kadar yükseliyor. Claridge’de iki yıl çalıştıktan sonra Gordon Ramsay Restaurant’a geçerek Chef de Partie olarak başladı. Dört yıl zorlu çalışmanın ardından Chef de Cuisine’e terfi etmiş.

Menüde bulunan lezzetler

Gordon Ramsay Restaurant’ın çok zengin çeşitli menüsü ve bu menülerin de lezzet dolu yemekleri var. Bu menülerde bulunan yemeklere yakından bakalım…

A la Carte Menu: Başlangıç yemeği olarak ravioli, yengeç yemeği cornish brown crab ve bir makarna çeşiti olan agnolotti bulunuyor. Ana yemekte ise deniz ürünlerinden cornish turbot ve dover sole var. Bunların dışında da tercih edebileceğini Herdwick koyunundan yapılan bir et yemeği de mevcut. Bu menüden alınan 3 öğün için 110 Pound ödeme yapmanız gerekiyor.

Lunch Menu:  Bu menüdeki lezzetler arasında agnolotti, et yemeği dexter beef tartare, geyik etinden yapılan roast venison ve nefis tatlısı custard tart gibi yiyecekler var. Bu menüden alınan 3 öğün için 65 Poun ücret alınıyor.

Menu Prestige: Prestij adındaki bu menüsünde ise ravioli, ananasla yapılan çorbası, balık yemeği Gigha halibut gibi çeşitli yemekler bulunuyor. Ayrıca limonlu, bergamotlu ve yoğurtlu değişik tatlısı Lemonade parfait, menüde en çok tercih edilen lezzetler arasında. Bu menüden alınan 3 öğün için 145 Poun gibi ücret ödemek gerekiyor.

Seasonal Inspiration Menu: Bu menüsünde mevsimine göre çıkan en lezzetli yemekleri bulabilirsiniz. Menüde şu anda langoustine adındaki ıstakoz yemeği, yılan balığı smoked eel, keklik etinden yapılan roast grouse gibi çeşitli yemekler bulunuyor. Bu menüdeki yemekler için 195 Poun gibi bir ücret belirlenmiş.

Vegeterian Menu: Restoranda vejetaryen müşteriler de unutulmamış. Menü içerisinde çok çeşit olmasada en nefis yemeklere yer verilmiş. Bunlar agnolotti, vejetaryen salatası, içinde pancar bulunan yemeği cheltenham beetroot ve yavaşça pişirilmiş fındıklı, kerevizli ve birada alkol konularak yapılan yumurtası.

Dessert Menu: Son olarak, hazır olun sizleri muhteşem lezzetlere sahip tatlılar bekliyor. Menüde limonlu parfe, manjari çikolata tatlısı, karamelize edilmiş elmalı tart olan Caramelised apple Tarte Tatin ve hindistancevizli sufle bulunuyor.

Unutmadan belirtelim, Gordon Ramsey’in dünya genelinde 31 restoranı bulunuyor ve  bunlardan 7 tanesi de Michelin yıldızına sahip.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account