Meksika’daki saklı cennet: Hidden Plajı

Meksika’daki saklı cennet: Hidden Plajı

Meksika’nın açıklarında bulunan Marieta Adaları, muhteşem bir plaj olan Hidden Plajı ’na ev sahipliği yapıyor. Kuş bakışı olarak bakıldığı zaman sadece bir çukur gibi duruyor bu plaj.  Burası için Yeryüzündeki Gizli Cennet deniliyor. Meksika’da görmeden dönülmemesi gereken yerler arasında birici sırada yer alıyor.

Dünyaca ünlü bir plaj

Ne kadar gizli veya saklı gibi isimler verilse de artık İnternet sayesinde bir şey çok çabuk ünlü olabiliyor. Hidden Plajı da bu şekilde keşfedildikten sonra her yıl binlerce seyahatseveri ağırlamaya başlamış. Gören herkesi büyüleyen plajın bulunduğu ada, Meksika’nın Puerto Vallarta şehrine. Bu ada eskiden Meksika hükumeti tarafından askeri tatbikatların kullanıldığı bir yer olarak kullanılmış.

Bu gizemli plajda tatbikatlar sonucunda oluşmuş. Atılan bir bomba ada üzerinde küçük bir krater oluşturmuş. Muhteşem bir güzelliğe sahip olan plaj yasalar tarafından koruma altına alınmış. Böylece günümüze kadar da bozulmadan gelebilmiş.

Hidden Plajı’na nasıl gidilir?

Plaj bir çukurun içerisinde bulunduğu için küçük bir oyuktan yüzerek geçmeniz gerekiyor. Ama bu oyuğa doğru yüzerken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Sadece teknelerle ulaşım sağlanan Marieta Adalarına gidince tekneler biraz adanın açığında duruyor. Bunun nedeni kıyıya doğru güçlü akıntıların olması. Kıyının yakınlarında bulunan kayalıklar teknelerin yanaşmasını imkansız hale getiriyor.

Bir rehber yardımı ile teknelerden yüzerek küçük bir oyuğun içine gidiliyor. Buradan yüzerek bu gizli plaja ulaşabiliyorsunuz. Rahat yüzmeniz açısından palet ve deniz gözlüğünüzü yanınıza almanızı tavsiye ederiz.


Bu yazılarımızı da okuyabilirsiniz!

Dünyada gerçek ile hayal arasında kalan inanılmaz yerler

İlk bakışta size burası gerçek mi dedirtecek 7 yer

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account