Mağara içinde bir otel odası…

Mağara içinde bir otel odası…

Dünyanın pek çok yerinde farklı özelliklere sahip oteller bulunuyor. Kimisi bir ağacın tepesinde, kimisi dünyanın en yüksek oteli, kimisi ise bir hayvanat bahçesi gibi. Sala Silvermine adındaki bu otelin bir odası ise 155 metre derinlikteki bir mağaranın içerisinde. İsveç’te bulunan otel müşterilerine çok farklı bir deneyim yaşatıyor.

Dünyanın en derin süiti…

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 155 metre derinliğindeki bir mağarada bulunan oda dünyanın en derin süiti olma özelliği taşıyor. Odanın fiyatı kampanyalı 4.495 SEK yani yaklaşık 2000 Türk Lirası. Kampanyasız ise 4.890 SEK. Bu fiyatın içerisine odada konaklama ve rehberlik turu dahil. Rehberlik turu sayesinde mağara içinde dolaşıyorsunuz. Tur sonrasında size içerisinde peynir, bisküvi, meyveler, şarap ve çikolata bulunan bir sepet veriyorlar.

Rehberiniz bu sepetin tadını çıkarmanız için sizi odanıza bırakıyor. Sonrasında ise derin bir mağara, içi güzel şeylerle dolu sepet, sessizli ve huzur… Sabah saatlerinde rehber gelip sizi mağaradan çıkarıyor ve kahvaltıya götürüyor.

Her şey sizin için düşünülmüş!

Otel odası mağaranın derinliklerinde olduğu için içeride hava biraz serin oluyor. Bu nedenle sizi sıcak tutacak giysiler giymenizi tavsiye ederiz. Mağaranın içi yaklaşık 2 derece kadar. Fakat odanın içini 18 dereceye kadar ısıtıyorlar. Aynı zamanda da yatakta kalın bir battaniye bulunuyor. Bu yinede yetmezse dolabın içinde yedek battaniyeyi de kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda personel tüm gece boyunca bir şeye ihtiyacınız olabilir diye hazır da bekliyorlar. Onlarla iletişim kurabilmeniz için size bir telsiz veriliyor. Oda derinde olmasından dolayı telefonler çekmiyor. Bu nedenle de telsiz ile iletişim kurmanız gerekiyor.

Mağara tercihiniz değilse üst katta odalar da bulunuyor!

Gruvgårdens B & B adındaki bu odaları mağarayı tercih etmeyen diğer müşteriler için ideal bir seçim olabilir. Mağara aslında 1920’lerde maden işletmesi yapılması için açılmış. Sonrasında ise otele çevrilmiş ve bir odası müşteriler farklı bir deneyim yaşasın diye mağaranın içine yapılmış.

Otelde toplam 15 tane B&B odası bulunuyor. Bunlardan 3 tanesi kraliçe yatağı ile donatılmış. Odaların çoğunda ise iki adet tek kişilik yatak var. İsteğe göre odalara ekstra yatak konulabiliyor. Ayrıca bu otel odalarının bazılarına evcil hayvanlar da kabul ediliyor. İsveç’teki hayvan dostu otellerden bir tanesi.

B&B odalarında kaldığınız için mağarayı göremeyeceğim diye düşünüp üzülmenize gerek yok. Odalarda konaklama için verdiğiniz ücretin içinde mağara turu da dahil. Çift kişilik odalarda konaklamak yetişkinler için 625 SEK, çocuklar için ise 450 SEK. Tek kişilik ise kişi başı 845 SEK. Bu fiyatlara konaklamanın yanında kahvaltı ve mağara turu da dahil.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account